Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Mój ulubiony deck Aiwa

sherlock
 Share

Postări Recomandate

• Admin

Z tematem będę mieć problem bo nie mam jednej ulubionej Aiwy. Przez sentyment to będzie AD-F880 bo ona jest chyba ze mną najdłużej. Jeszcze do niej dorzuciłbym AD-F800 chociaż to w sumie to samo aczkolwiek inaczej wygląda. Od strony wizualnej i dźwiękowej lubię za to AD-F660. Z jej stylistyką miałem niegdyś problem, jednak po czasie człowiek się przełamał. A Wy jakie macie typy Aiwy?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trochę wstyd się przyznać ale nigdy nie posiadałem żadnej Aiwy i chyba nawet nie słuchałem. Ale z wyglądu zawsze podobały mi się Excelie :D

Link spre comentariu

No ja mam doświadczenie tylko z jedną Aiwą, jaką i skąd to Wiecie.  Aiwa Excelia XK-007. Na pewno chciałbym mieć i inne, ale, może kiedyś. Dla mnie super magnetofon i nie żałuję, że go nabyłem, niech poprzedni właściciel sobie tęskni ? 

Link spre comentariu

Pierwszą Aiwą z jaką miałem do czynienia była AD-F410. Kuzyn jeździł ciężarówką po Europie i kupił nową w Niemczech. Często pożyczałem ten magnetofon by przegrywać CD z nagrywalni i od kolegów. W 1995r. była już własna AD-F800 kupiona w komisie w Warszawie za jedną z pierwszych wypłat. Przez chwilę cieszyłem się uszkodzoną XK-S7000 kupioną na Wolumenie. Niestety znajomi serwisanci z zaprzyjaźnionego serwisu RTV wyrzucili decka przez pomyłkę do elektrośmieci, bo zapomnieli kto ją przyniósł do naprawy, a działo się to we wczesnych latach 2000+. W latach 2014+ już po nawrocie choroby magnetofonowej były AD-F880, AD-F800, AD-F660, XK-007, których już nie posiadam. Zostały ze mną AD-M800, AD-6700, AD-6900, niestety każdej coś dolega, może kiedyś je uzdrowię :)

Lubię AIWY, za to, że fajnie grają, a przede wszystkim doskonale nagrywają i są dość niezawodne. Pewnie jeszcze jakąś przytulę, gdy się trafi.

Link spre comentariu

Moja przygoda z tą marką zaczęła się od prostego ale całkiem przyzwoitego modelu AD-F410. Potem doszły dwukasetowa WX929, F880, F810, Excelia XK-009, no i ostatnio (ciągle w trakcie naprawy z braku czasu) XKS-7000.

Także mogę powiedzieć, że lubię tę markę. Moim nr 1 i obecnie najlepszym w kolekcji deckiem jest XK-009, która moim zdaniem kapitalne odtwarza i nagrywa. Po wykonaniu na niej niedawno modu Alexa, na razie tylko w części playback, jest wydaje mi się jeszcze lepsza. Wczoraj słuchałem nagranego na niej albumu Duran Duran Greatest nagranego na Sony UX-S byłem na prawdę pod wrażeniem. Jestem ciekawy porównania z XKS-7000 (a także XKS-9000), to pierwsze na szczęście już niedługo...

Link spre comentariu

• Admin
49 minut temu, artekk napisał:

Lubię AIWY, za to, że fajnie grają, a przede wszystkim doskonale nagrywają i są dość niezawodne.

Żeby jeszcze w co poniektórych były oznaczenia elementów na płytkach drukowanych ... ;) 

Link spre comentariu

Napisałem o Aiwach, z którymi miałem do czynienia, a właściwie nie odpowiedziałem, który model z perspektywy czasu mogę nazwać ulubionym.

Będzie nim XK-007, deck, który NIGDY mnie zawiódł, słuchany od czasu do czasu zawsze robił w 100% co do niego należało i to na wysokim poziomie. 

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

19 godzin temu, artekk napisał:

Będzie nim XK-007, deck, który NIGDY mnie zawiódł, słuchany od czasu do czasu zawsze robił w 100% co do niego należało i to na wysokim poziomie

Muszę potwierdzić w 100% ale tylko dlatego, że innej nie miałem okazji słuchać. Także też zaliczam do ulubionych. Jeszcze ją ogarniam i być może uzyskam jeszcze lepsze brzmienie ?

Link spre comentariu

Cześć, od około 2 lat posiadam oraz gram na decku Aiwa AD-F810.

Naprawdę dobry deck, pewnie że są lepsze. Mnie służy jako odtwarzacz....

Link spre comentariu

• Admin
2 godziny temu, Slawek - Aiwa napisał:

Mnie służy jako odtwarzacz....

Nagrywanie uwalone?

Link spre comentariu

No co TY ?!!

W żadnym razie - po prostu jest tylko odtwarzaczem, nagrywam wszystko na SONY TC-K570.

Natomiast Sony TYLKO jest nagrywarką - zaś Technics RS-B605 perełka, rzadki model - bo srebrny w bdb stanie...ma ładny wyświetlacz, a tez tylko odtwarzacz ?

Link spre comentariu

dopiero raczkuję w deckach aiwy... od 20 lat naprawiałem same wieże tego producenta, a wiec te mechanizmy mam w palcu... jednak od miesiąca mam swój pierwszy deck AD-WX 929.. i powiem że fajnie to gra, ale gorzej już nagrywa. Teraz na dniach przyjdzie moja pierwsza w historii 3 głowicówka od aiwy AD-F810 (bo wiadomo że mam integry kenwooda itp.) i się sam zastanawiam czy ona mnie czymś zaskoczy ?

11 godzin temu, Slawek Aiwa napisał:

No co TY ?!!

W żadnym razie - po prostu jest tylko odtwarzaczem, nagrywam wszystko na SONY TC-K570.

Natomiast Sony TYLKO jest nagrywarką - zaś Technics RS-B605 perełka, rzadki model - bo srebrny w bdb stanie...ma ładny wyświetlacz, a tez tylko odtwarzacz ?

ale czy ten sony jest rzeczywiście tak uniwersalny jak ty to piszesz... ? i tu rozkmina... który deck jest rzeczywiście uniwersalny i na każdym innym będzie dobrze grać kaseta na nim nagrana ?

Dnia 29.08.2019 o 19:51, sherlock napisał:

Nagrywanie uwalone?

co masz na myśli uwalone ? bo dziś będę serwisował integrę która działa odtwarza itp ale nie nagrywa ?

Link spre comentariu

Wiem, nie każdy lubi Sony za to jak gra. Mój ma prawie nówkę głowicę, na prawdę jest bardzo mało używany, stan mechanizmu, głowicy w moim mniemaniu ma znaczenie. Nagrywam tak, dlatego, że reszta decków "lubi" kasety nagrane na Sony - aczkolwiek Aiwa i Technics graja inaczej niż Sony.

Link spre comentariu

• Admin
5 godzin temu, Replis napisał:

co masz na myśli uwalone ?

To, że deck ma problemy z nagrywaniem - nie nagrywa wcale lub z dużymi zniekształceniami. Również wzbudzanie się przy przełączeniu na zapis.

Link spre comentariu

• 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

U mnie dwie Aiwy AD-F910 i jedna AD-F880. Gdzieś jeszcze tkwi w szafie chyba AD-F810 ale z uszkodzoną głowicą.

Jak dotąd moją ulubienicą była pierwsza 910 ale dzisiaj ożywiłem 880 (wymiana paska i czyszczenie), właśnie nagrywam na niej i słucham Lion Shepherd - Hiraeth i jestem pod dużym wrażeniem. Soczysty, mocny dźwięk, sporo basu i czyste soprany, tak jak lubię.

Muszę uruchomić obie 910, coś tam im doskwierało, chyba również paski, wtedy może się zdecyduję.

Link spre comentariu

Wcześniej myślałem że posiadam ta wymarzoną czyli AD-F810.. tak było dopóki w ręce mi nie wpadła AD-F880.. ta pięknie gra, powiem szczerze że się nie spodziewałem takiego brzmienia, a nagrywanie na niej to bajak :)

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

Witam . Posiadam , tylko jedną Aiwę , ale zacną AD-3800. Właśnie dodałem instrukcję serwisową . Oby nie była nikomu potrzebna ,ale lepiej jak jest.

Link spre comentariu

• Admin
W dniu 18.11.2019 o 19:35, Replis napisał:

myślałem że posiadam ta wymarzoną czyli AD-F810.. tak było dopóki w ręce mi nie wpadła AD-F880.. ta pięknie gra, powiem szczerze że się nie spodziewałem takiego brzmienia

No to już wpadłeś jak śliwka w kompot. Teraz tylko szukanie wyższych modeli ;)

Link spre comentariu

Pierwsza AD-F910 uruchomiona. Wymieniłem zerwany pasek, oczywiście ten wewnętrzny, żeby było trudniej. Właśnie nagrywam kolekcję piosenek w wykonaniu Julie London, jest bardzo wiernie na normalnej taśmie. Dokładniejsze porównanie z 880 jak podepnę drugą 910.

• +1 1
Link spre comentariu

Niestety, druga 910 mimo wymiany obydwu (!) zerwanych pasków nadal nie startuje, elektromagnes strzela, szpulki próbują się kręcić ale bez efektu. I tak w kółko. Trzeba cały napęd wyjąć i rozebrać, na razie nie mam na to ochoty. Zamiast Aiwy podpiąłem CT-757. Gra całkiem nieźle.

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

• 1 lună mai târziu...

Witam wszystkich,

Mi podobnie jak innym, ciezko stwierdzic ktora to moja ulubiona Aiwa, bo marka jest ulubiona z pewnoscia:)

Hmm... posiadam 660, 770 i 990 graja jak to Aiwy swietnie, niestety odmiana kol zamachowych w nich wszystkich powoduje ze nie maja odpowiednich paskow co powoduje delikatne drzenie dzwieku, ciekawe co byloby gdyby mialy odpowoednie paski:)

Jak kazdego widze tutaj zaskoczyla mnie AD F800, czarny kon:)

Natomiast najwiecej kultury i klasy w dzwieku ma S9000, ktora doslownie niedawno doprowadzilem do ladu. Teraz w bezposrednim porownaniu z (niestety nie moją) 7000 mam odczucie  gra lepiej, wczesniej bylo na odwrot. Oba w stanie oryginalnym, bez modow. Oba prezentuja dzwiek mozna napisac nieoczywisty, laczacy nowoczesnosc z analogowym nalotem, wciagajacy, niektorzy tez go okreslaja ze trzeba do niego dojrzec i chyba cos w tym jest. 

Jest tez 007, malo mu ostatnio uwagi poswiecam i nie pamietam kiedy ostatni raz na nim sluchalem. Rownie dobry deck, jak to Excelia. 

Ktora wybrac? Nie potrafilbym:)

• +1 1
Link spre comentariu

• 3 luni mai târziu...
10 godzin temu, sherlock napisał:

W porównaniu z pierwszym postem u mnie trochę zmieniły sie preferencje. Na pierwszy plan z marce wysunęła się XK-007.

XK-007 oraz XK-S7000 to ulubione modele Alexa wśród Aiw.

• +1 1
Link spre comentariu

• 1 an mai târziu...

Jest sporo dobrze grających AIWek - jeszcze "niedawno" można je było kupować okazyjnie bo popyt np. na AD-F880 czy AD-F800 czy inne fajne AIWy był marny a ceny moim zdaniem okazyjne! Niestety trochę przez nas, trochę dlatego, że wiele z nich naprawdę fajnie gra nakręcił się popyt - i teraz nawet te uszkodzone mają szalone ceny ....

Z @Analogowiec nie mogę konkurować ale mam jedną czarną i bardzo ja lubię :)

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

W dniu 19.09.2019 o 19:29, paluch. napisał:

XK-S7000 ,bardzo fajny deck o mocnym basie

moim zdaniem najmocniejszą jej stroną jest średnica (wokale, ich barwa są naprawdę smakowite). Patrząc na całość równowagi tonalnej gra raczej w klimacie "rockowym".

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.