Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Technics SU-V660

audiotone
 Share

Postări Recomandate

Technics SU-V660

DSCN0514.JPG.ea6145c8b46ab36b509f8489c702640c.JPG

Wzmacniacz zakupiłem ze względu na sentyment, był (jeszcze jest) oczywiście uszkodzony.

Identyczny model miałem na początku lat 90-tych, a że nie było zbyt dużego wyboru w tamtych czasach to trzeba było brać to co było. Czyli Unitrę lub coś podobnego, i przesiadłem się z "Amator-a 2b Stereo" na ten "wyśmienity" jak się wtedy mi wydawało Japoński wzmacniacz cenionej i renomowanej firmy. Oczywiście przeskok jakościowy (wykonanie i użyte elementy w obu sprzętach) był spory i nawet mocowo było trochę lepiej z 2x10W na 2x90W. Fakt, ale już brzmieniowo... no cóż.

Napisze tak:

Piękny, sprężysty, nisko schodzący, wyśmienicie kontrolowany bas, do tego przecudnej urody kolorowa średnica w której można się zakochać od pierwszych dźwięków idąc dalej, wysokie tak klarowne i czyste że odkrywany na nowo swoje ulubione płyty.

Tak, to nie żarty ten Technics tak ....

nie gra.

On prawie w ogóle nie gra oczywiście dlatego że udało mi się odpalić na razie tylko końcówkę mocy.

Wracając do wyglądu to otrzymałem go po solidnym upadku na sam narożnik. W środku połamane płytki i wisienką na torcie są urwane osie potencjometrów od regulacji barwy dźwięku.

_MG_7217.JPG.18d8d8e65367ac8a67fe24d6a74e0ab2.JPG  _MG_7180.JPG.abe7e5d6d4fa2ed985e14dd799d938ab.JPG  _MG_7176.JPG.754ea230579a1b26c1fb69639e59df59.JPG  IMG_7224.JPG.f70b914e4ca8a57561c97d74fb2ca8f0.JPG

Tak wyglądała tylna ścianka :

IMG_7221.JPG.cf44551366908077b8afbfae7f7f87d5.JPG

trochę danych technicznych :

113492262_TechnicsSU-V660spec.jpg.0279ccadd9b2446cbb15fcd4e1d05db4.jpg

• Super (+1 pts) 3
  • +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin
3 minuty temu, audiotone napisał:

był (jeszcze jest) oczywiście uszkodzony.

Sprzęt uszkodzony jest bardzo cenny z wielu powodów :

- jest tani, im bardziej uszkodzony tym coraz tańszy

- naprawa zajmuje więcej czasu - oszczędzamy pieniądze bo nie siedzimy na aukcjach i nie licytujemy ;)

- satysfakcja jak naprawimy - gwarantowana! :D 

10 minut temu, audiotone napisał:

Wracając do wyglądu to otrzymałem go po solidnym upadku na sam narożnik. W środku połamane płytki i wisienką na torcie są urwane osie potencjometrów od regulacji barwy dźwięku.

Połamane płytki to przykra sprawa, chyba jednak uwalone fronty są bardziej irytujące bo patrząc się ciągle widzimy te uszkodzenia :/ 

Jak to mówią: "pacjent będzie żył", a że z podbitym okiem to trochę inna sprawa.

Link spre comentariu

16 minut temu, audiotone napisał:

Piękny, sprężysty, nisko schodzący, wyśmienicie kontrolowany bas, do tego przecudnej urody kolorowa średnica w której można się zakochać od pierwszych dźwięków idąc dalej, wysokie tak klarowne i czyste że odkrywany na nowo swoje ulubione płyty.

Tak, to nie żarty ten Technics tak ....

nie gra.

Wiedziony z jednej strony ciekawością, z drugiej sentymentem do marki, ciekaw jestem Wojtku, czy gdy już zagra, to faktycznie zagra tak jak z opisu? Będę czekał z niecierpliwością na potwierdzenie bądź zaprzeczenie. Teego modelu nigdy nie słyszałem w akcji. :) Troszkę ucierpiał, jednak nie wątpię, że w Twoich rękach jeszcze drugie życie dostanie.

Link spre comentariu

To był wzmacniacz który miałem najdłużej. Posiadałem go jeden dzień. Jednego dnia przyszedł pograł chwile na drugi dzień go oddałem. No słabo było... 

Link spre comentariu

• Admin
20 minut temu, audiotone napisał:

Przez chwilę myślałem, że jestem na stronie dajmy na przykład W. Pacuły :) Wojtek odkrywa ukryte talenty! ;) 

Link spre comentariu

5 minut temu, czarek123 napisał:

No słabo było... 

I słabo będzie, na pewno. Scalaki SVI (tutaj 3205) nie są zbyt muzykalne. A mając ten wzmak dawno temu kilka miesięcy to wiem jak gra. A teraz w starciu z MF lub Creek-iem będzie im czyścic buty.

5 minut temu, sherlock napisał:

Przez chwilę myślałem, że jestem na stronie dajmy na przykład W. Pacuły :) Wojtek odkrywa ukryte talenty! ;) 

musiałem jakoś podkolorować brzmienie technics-a na hybrydzie...

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Już tam ktoś był :

Ale gra choć końcówka na razie, z pominięciem przedwzmacniacza korekcyjnego :

Tyle udało mi się odpalić dziś.

Link spre comentariu

• Admin
3 minuty temu, audiotone napisał:

musiałem jakoś podkolorować brzmienie technics-a na hybrydzie...

Nie wszystkie układy grubowarstwowe czy hybrydy brzmiały źle. Były też wyjątki. Z lat młodości pozostało mi wspomnienie, że te tanie wzmaki Technicsa na tych układach grały "tak sobie". Ale prestiż w środowisku był.

Będziesz Wojtku kleił tego połamańca czy wytrawisz nową płytkę? Teraz można to zrobić w domu termotransferem i może to wyjść bardzo ładnie.

Link spre comentariu

18 minut temu, czarek123 napisał:

Znając Wojtka to poklei :) 

24 minuty temu, sherlock napisał:

Będziesz Wojtku kleił tego połamańca czy wytrawisz nową płytkę?

Już poklejone i po małych modyfikacji końcówka by nie grała już dziś. A tak gra, jak napisałem we wcześniejszych postach.

Link spre comentariu

• Admin

Żeby to był drogi wzmacniacz to klejenie pewnie nie wchodziłoby w grę jako rozwiązanie stałe. Tu jednak chyba przeważyła wartość wzmacniacza i czasochłonność dorabiania płytki. Zresztą jej i tak nie widać ;) 

Link spre comentariu

To ma grać a nie wyglądać. W sumie z tym graniem też ma pod górkę. To może bardziej trafnie będzie: To ma działać a nie wyglądać 

• O.K. (0 pts) 1
  • Haha (0 pts) 1
Link spre comentariu

26 minut temu, czarek123 napisał:

To ma grać a nie wyglądać. W sumie z tym graniem też ma pod górkę. To może bardziej trafnie będzie: To ma działać a nie wyglądać 

Dokładnie.:)

18 minut temu, sherlock napisał:

A ta gałeczka selektora to oryginalnie taki kolor miała? Bo wydaje się innego koloru. Jakaś wypłowiała taka.

Tak to oryginał, podejrzewam od słońca.

Ciekawostką w tym modelu jest to że jest inny niż tego co miałem w 90-tych latach. Mianowicie są to rozpórki łączące front z tylna ścianką, dodatkowo jest większy radiator na górnej części tego standardowego.

Taką wersję posiadałem :

A tak ta co ja mam czyli na rynek UK:

Ot takie fanaberie, ale za to obudowa jest dużo sztywniejsza. Taktycznie i w serwisówce jest to uwzględnione jak tylko w wersji EB (UK) :

Link spre comentariu

14 godzin temu, sherlock napisał:

A ta gałeczka selektora to oryginalnie taki kolor miała? Bo wydaje się innego koloru. Jakaś wypłowiała taka.

Technicsy mają to do siebie, że nakładki potencjometrów i przełączników poddane działaniu słońca, po latach wyglądają jak zabrudzone złoto i nie prezentują się najlepiej, podobnie jak nakładka kieszeni kasety w czarnych Denonach DR-M44 (HX), 33, 22 i 11.

Link spre comentariu

8 godzin temu, sherlock napisał:

Czytałem, że dawali też rożne wersje gałek : srebrne i czarne. Osobiście nie mogłem się o tym przekonać.

Tak było w przypadku RS-B100, do wyboru na wyposażeniu były gałki od poziomu zapisu w dwóch kolorach czarny i srebrny.

Link spre comentariu

• 2 săptămâni mai târziu...

Dzięki Grzegorzowi @justified dostałem expresem potki do mojego ukochanego "techniola" . Oj będzie się działo.

Najważniejsze że osie są na swoim miejscu resztę czyli bieżnie przełożę ze swoich.

Dziękuję Ci Grzegorzu za Twe hojne dary. :D

• O.K. (0 pts) 2
  • Super (+1 pts) 1
Link spre comentariu

Efekty już są, ale mierne...

Co następuje potki co dostałem są inne, tzn. maja dłuższą gwintowana tuleję na foto:

Moje oryginały po lewo.

Ale to nie problem po założeniu gałek wygląda to tak:

Czyli albo podpiłuję tą gwintowaną tuleję i wtedy gałka wejdzie głębiej (wystaje około 1-1,5mm ponad potek od balansu) albo zostawiam tak jak jest.

Oczywiście już nic nie trzeszczy i regulacja działa poprawnie, ale tylko w prawym kanale... lewego jakby nie regulowało ale tylko na potkach. W lewym kanale brak jest regulacji niskich i wysokich tonów.

Reszta działa, podejrzewam gdzieś przerwę, muszę poszukać.

Link spre comentariu

Kolejne pasztetówki... :(

Zlokalizowałem usterkę przedwzmacniacza korekcyjnego teraz już regulacja jest w obu kanałach, to jest jedyna dobra wiadomość.

Zacznę teraz od tych złych, dziś podłączyłem do kolumn głośnikowych żeby dokładnie już posprawdzać, ponieważ na słuchawkach grało wszystko dobrze.

I to jest błąd oceny, przy wzmakach na "hybrydach" stosowanych w większości "technioli". Co następuje lewy kanał jest ok, możemy ustawić spadek napięcia w wzmacniaczu na poziomie 28 mV tak jak zaleca serwisówka.

Zaś w prawym kanale mamy ujemne kilkanaście mV i nie mamy możliwości żadnej regulacji :(. Podejrzewam uwalenie SVI, na video słychać jak przy większej mocy SVI zaczyna zniekształcać. Zaś przy małej mocy, stopień wstępny pracuje poprawnie i dźwięk jest bez zniekształceń.

No cóż, tak widać musiało być. Raczej sprawnego oryginała SVI3205 takiego nie znajdę (a nowego nie kupie bo niema to sensu) i 660-idzie do głębokiej szafy... niema co liczyć na naprawę.

Grzegorzu wybacz że fatygowałem Ciebie z tymi potencjometrami. :$

To było by na tyle w sprawie wspaniałego Technics-a.

Link spre comentariu

Wojtku, a czy może te SVI (cokolwiek to jest) znajduje się w innych, tzn. tanich modelach? Tak na szybko strzelam w ciemno bo naprawdę szkoda Twojej już włożonej w niego pracy :( ...  O Tu ktoś jeszcze parę dni temu ogłaszał się, że ma kilka sztuk po likwidowanym serwisie (może ma jeszcze?) - nie wiem tylko czy cena jest akceptowalna bo się na tym kompletnie nie znam...

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

Maćku dziękuje za namiary, ale za podobną kwotę czyli 30-40 pandów to mam taki cały sprawny wzmak więc niema co. Jak gdzieś, kiedyś mi się trafi taki SVI z demontażu to jedynie. Ale dziękuje. :)

Link spre comentariu

I pomyśleć, że w końcówce lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych stojąc w Pewexie lub Baltonie nie jeden z Nas ślinił się na widok takiego wzmaka i innego sprzętu, a ceny były totalnie zaporowe.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.