Skocz do zawartości

Sony MXD-D3


Slawek Aiwa

Rekomendowane odpowiedzi

sony_mxdd3.jpg

Sony MXD-D3

 

Serdecznie witam forumowiczów.

Dziś chciałbym Wam przybliżyć posiadany deck (combo) Sony MXD-D3.

W jednej obudowie posiadamy odtwarzacz CD oraz recorder MiniDisc.

Co do odtwarzacza CD mogę powiedzieć, że całkiem sprawnie radzi sobie z muzyką, posiada CD-Text, czyta płyty CD, CD-R, CD-RW.

Natomiast sam recorder MD na pokładzie decka został zastosowany Atrac 4.5, gdzie mogę śmiało napisać - w tym modelu naprawdę sobie dobrze radzi. W przeszłości posiadałem również decka z Atrac 4.5 model Sony MDS-JE500, który naprawdę wypada blado do opisywanego decka. Co do obsługi samego urządzenia napiszę tylko tyle, że robione kopie z CD na MD są świetne, nie do odróżnienia. Ponadto jest możliwość szybkiego kopiowania x4 z CD na MD, ale tylko w przypadku płyt CD lub CD-R. Przy płycie CD-RW kopia jest wykonywana w stosunku 1:1.

Jakiej jakości jest kopia robiona z dużą prędkością? Nie wiem....zawsze robię kopię 1:1. Dodam, że w przypadku gdy CD posiada Text - recorder wszystko skopiuje na MD.

Czy pomimo kompresji stratnej bym go polecił? Oczywiście - ten model na to zasługuje !

Napiszę więcej - kupując obecnie to "combo" bez problemu możemy nabyć na zapas lasery do CD/MD - ja takowe zakupiłem, gdyż jak napisałem wg mojej oceny gra świetnie.

Specifications

Type: Minidisc Player/Recorder

Track System: 2-channel stereo

Optical Pickup: KMS-262A/J1N

Sampling Frequency: 44.1kHz

Frequency Response: 5Hz to 20kHz

Signal to Noise Ratio: 98dB

Analogue Inputs: 125mV (line)

Analogue Outputs: 2.0V (line)

Digital Inputs: optical

Dimensions: 430 x 120 x 290mm

Weight: 4.7kg

Accessories: remote control

Year: 1999

  • +1 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
1 godzinę temu, Slawek Aiwa napisał:

Jakiej jakości jest kopia robiona z dużą prędkością?

Przypuszczam, że kopiowanie jest na drodze cyfrowej a prędkość 4x wynikać może z ograniczeń odczytu płyty CD czy też możliwości obliczeniowych. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


5 minut temu, sherlock napisał:

Przypuszczam, że kopiowanie jest na drodze cyfrowej a prędkość 4x wynikać może z ograniczeń odczytu płyty CD czy też możliwości obliczeniowych. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Kopiowanie jest na drodze cyfrowej, a prędkość...no cóż, RW słabiej odbija światło, dlatego.

CD-R nadąża....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.