Jump to content
stereo-hifi - forum audio

JVC KD-A7

walkerfreeman
 Share

Recommended Posts

IMG_20190914_121655.jpg

JVC KD-A7

IMG_20190914_115152.jpg IMG_20190914_121638.jpg IMG_20190914_121641.jpg IMG_20190914_121646.jpg 

IMG_20190914_115146.jpg IMG_20190914_115138.jpg IMG_20190914_115130.jpg

Cześć..od wczoraj jestem posiadaczem długo poszukiwanego KD A7. Zakupiony od pierwszego właściciela (Rokietnica koło Poznania). Sprzedający mówił, że zakupił go w Pewexie ;)...ciekawe. Front w ładnym stanie. Mechanizm chyba nie był nigdy rozbierany. Przewody oryginalnie skręcone drucikami jak to kiedyś robili w JP. Oczywiście mechanizm do rozebrania itp..itd, klawisze funkcyjne też do mycia bo jest problem z działaniem "stop" czy "rec". Mechanizm spowalniania otwierania kieszeni nie działa prawidłowo, bo kieszeń otwiera się jak "z procy" i dla bezpieczeństwa przytrzymuję ją. Teraz drukuję SM, a za moment wrzucę parę fotek.

• +1 5

• Admin
35 minut temu, walkerfreeman napisał:

Przewody oryginalnie skręcone drucikami jak to kiedyś robili w JP.

Te owijki to mały koszmarek podczas serwisu gdy jednak musimy jakoś rozłączyć poszczególne płytki. Jak mogę to wole z drugiej strony wiązki odlutować przewody niż bawić się z owijkami.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Problem z wystrzeliwującą kieszenią, czyli brakiem hamowania mechanizmu otwierania kieszeni. Takie rozwiązanie jest również np w KD A5. Element gumowy ze zdjęcia jest zużyty, wytarty. Muszę pomyśleć jak to reanimować. Nie wiem czy przypadkiem nie użyć gęstego smaru na podłużną zębatkę z fotki, ale fabrycznie jej tam nie było, bo one raczej się "nie kończą".

• +1 1

13 minut temu, sherlock napisał:

Ten sam "spowalniacz" siedzi w deckach Sab'y. Specjalnie to nie dziwi bo to robota ludzi z JVC. Wstaw kawałek gumy i będzie dobrze.

A masz fotę jak w Sabie wygląda założony spowalniacz?

Pierwsze trudności... panel funkcyjny przycisków, a konkretnie płytka od tyłu jest "zanitowana", więc dojście do gumek przycisków nie jest możliwe bez ich ścięcia. Zastanawiam się jakiego środka użyć, aby najpierw mniej inwazyjnie coś  skutecznie zrobić. Przyciski działają jak te popularne w pilotach, kalkulatorach...tak mi się wydaję przy wduszaniu.

• Admin

Ciekawe czy wylutowanie LED'ów nie uwolniłoby panelu. Jeśli to nie zadziała to nie pozostaje nic innego jak ścięcie tych "nitów" a później można panel z płytką połączyć na krawędzi klejem.

A może najpierw jakąś chemią? odlutowanie nie pomoże...ewidentnie czuć pod palcem, że łby "nitów" są na tyle duże, że trzymają całą płytkę

psiknąłem kontaktem do styków, zaczęły działać play i stop, ale potrzeba siły wduszenia aby zadziałały... chyba pozostaje tylko inwazja w głąb

Na tą chwilę sprawa z przyciskami wygląda następującą, wszystkie działają oprócz REC.. i teraz REC nie działa nawet jak pomijam gumkę zwierającą. Przy próbie zwarcia ścieżek śrubokrętem nagrywanie nie załącza się. Natomiast sama funkcja nagrywania działa ponieważ włącznik "czasowy" ustawiony na REC i podanie zasilania uruchamia nagrywanie... to tyle... muszę po przewodach dojść gdzie nie ma przejścia.....

!!!! alarm odwołany...przypomniało mi się, że JVC wymusza wduszenia pausę z rec....więc jest OK

• O.K. (0 pts) 1

• Admin

Tak więc przybliżasz się do chwili, w której deck będzie całkowicie sprawny. Nie tylko w JVC należy wcisnąć wpierw PAUSE a następnie REC.

• O.K. (0 pts) 1

7 minut temu, sherlock napisał:

Pozostał jeszcze ten hamulec kieszeni czy już uporałeś się z nim?

nie....temat otwarty, kombinowałem dzisiaj z podklejaniem (tymi kółkami co dodawane są do mebli m.in kuchennych co mają amortyzować zamknięcie drzwi) ale nie zdają egzaminu, nawet po oszlifowaniu bo jak dochodzi sprężynką która dociska gumkę do koła hamującego to kieszeń prawie wcale się nie rusza. Nie wiem czy nie pożyczę trochę smaru spowalniającego od zapasowego m235 (na części) i nałożę go na zębatkę w A7.....

• Admin
2 minuty temu, walkerfreeman napisał:

kombinowałem dzisiaj z podklejaniem (tymi kółkami co dodawane są do mebli m.in kuchennych co mają amortyzować zamknięcie drzwi)

Może wrzucić zdjęcie bo nie do końca rozumiem jak Ty to zrobiłeś.

9 minut temu, sherlock napisał:

Może wrzucić zdjęcie bo nie do końca rozumiem jak Ty to zrobiłeś.

20 minut temu, sherlock napisał:

Już myślałem, że zamiast tej gumy podklejałeś w środku tego radełkowanego kółka

mówisz o tym dużym kole pod szajbką hamującą?

Poprzedni właściciel (tak myślę), zdjął szajbkę i założył po skosie jak widać na powyższym zdjęciu, aby nie brała udziału w hamowaniu, a faktycznie jej położenie powinno być prostopadłe do tego koła o którym wspominasz. Nie wiem co masz na myśli abym podkleił?

• Admin
1 minutę temu, walkerfreeman napisał:

Nie wiem co masz na myśli abym podkleił?

Ja myślę tylko o tym gumowym klocku. By było jak w oryginale.

25 minut temu, sherlock napisał:

Ja myślę tylko o tym gumowym klocku. By było jak w oryginale.

no ja też tak chciałbym, ale pozostaje ścięcie tego stopionego łba, aby zdjąć starą gumę...trochę mnie to boli.....:( ........a ścięcie łba spowoduje że ten gumowy kwadracik straci kąt jaki teraz ma...

p.s. muszę podkleić cienki paseczek gumy

• Admin

Ten klocek gumowy pełni role sprzęgła jednokierunkowego. Tzn. przy zamykaniu kieszeni ma pozwolić aby to koło swobodnie obracało się. Przy otwieraniu kieszeni ma za zadanie zatrzymać to koło. Jeśli to koło przy otwieraniu kieszeni obróci się to mamy efekt strzelającej kieszeni. W środku tego kola mamy sprzęgło cierne. Zatrzymaj palcem to koło i zobacz jak będzie pracować kieszeń.

Generalnie to koło obraca się bez żadnego oporu. Jak go przytrzymuję to wiadomo, że spowalniam otwieranie kieszeni. Natomiast patrząc na Twoje zdjęcie i SM od A7 to mam wątpliwości czy moja sprężynka jest oryginalna od A7.

Przed chwilą, sherlock napisał:

Sprężyna jest w porządku tylko trzeba ją założyć we właściwy sposób.

no ma dociskać.... inaczej założona to bez sensu

• Admin

Załóż tez e-clip na sprężynę znajdującą się na osi tego koła bo ta zawleczka "od granatu" wygląda trochę ... mało profesjonalnie ;)

• O.K. (0 pts) 1