Skocz do zawartości

MDS 418/432 i podobne - 3 głowice


ke_raj

Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję pod dyskusję kwestię związaną z zamianą głowicy uniwersalnej w w/w magnetofonach na system trzygłowicowy. O ile dobrze czytam schemat, wydaje się to możliwe bez dużych ingerencji w elektronikę. Ale czy mam rację, nie wiem.

MDS-418.jpg

Tory zapis/odczyt mają oddzielne przewody sygnałowe. Aż się prosi o 3 head.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ke_raj

    4

  • sherlock

    2

  • ArturP

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

O możliwości wstawienia trzech głowic czytałem kiedyś w odniesieniu do jednego z magnetofonów produkcji ZRK. Jaki to model nie pamiętam niestety.

W MDS-418 chyba nie za bardzo będzie można skorzystać z dobrodziejstw trzech głowic gdyż brakuje dwóch układów Dolby do dekodowania zapisanego sygnału. Chyba, że świadomie zrezygnujemy z układu redukcji szumów.

Odnośnik do komentarza

Obecnie jedna głowica pracuje w torze odczytu i w torze zapisu. Zmiana zapis/odczyt na isostacie. W sytuacji, gdy głowica ma oddzielne przewody w torze odczytu i w torze zapisu podpięte do tej samej cewki głowicy, to jakim problemem jest "oszukanie" układu i podłożenie dwóch głowic, oddzielnie do każdego z torów? W danej pozycji przełącznika pracuje jeden tor - albo zapis, albo odczyt. Przy układzie 3 head nie powinno to stanowić różnicy dla układów Dolby. Tak to czytam na tzw. chłopski rozum. Ale że sam mam wiele wątpliwości, dlatego wrzuciłem problem na forum, aby mądrzejsi się wypowiedzieli. 

Nie mam żadnej podwójnej głowicy. Jeśli ma ktoś taką, której mocowanie pasuje do "szuflady" - nawet zużytą - to proszę o kontakt na priw w kwestii nabycia tego elementu. Wrzucę do deck'a i sprawdzę, czy i jak to działa. Ze zrozumiałych względów nie wyjmę głowicy z jednego z posiadanych magnetofonów.  ?

Odnośnik do komentarza

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.