Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Fisher CR-123

walkerfreeman
 Share

Recommended Posts

IMG_20180407_194944.jpg

Przedstawiam decka którego kupiłem dla wycieraczek i ogólnie designu. Posiadam 2 sztuki, działające bez problemu. W tym modelu koła nawijające są "zębate" co widać na załączonych fotkach. Deck gra bardzo dobrze, nie jest doceniany, ale ja stawiam go b.wysoko jeśli chodzi o doznania słuchowe. Mechanizm wydaje się b.trwały, jest głośny bo są koła zębate, które go generują, ale szczerze mówiąc mieści się to w granicach normy. W obydwu moich egzemplarzach zamawiałem paski z DE , które kosztowały tylko co zakupione decki (rolek nie wymieniałem wcale bo dają radę). Wymiana pasków wiąże się z wyjęciem mechanizmów i wylutowaniem przewodów (nie ma wtyczek, które można łatwo wypiąć). Mechanizm smarowałem i myłem. Generalnie bardzo polecam tego decka. 

IMG_20180407_194611.jpg IMG_20180407_194406.jpg IMG_20180703_204147.jpg IMG_20180703_204127.jpg

IMG_20180621_190207.jpg IMG_20180621_190155.jpg IMG_20180407_194719.jpg IMG_20180703_221753.jpg

Wersja DEMO jak gra

• Super (+1 pts) 1
  • +1 1

Widzę, że nadrabiasz zaległości w prezentacji swoich decków, a my nie nadążamy oglądać :) 

Zawsze podobał mi się ascetyczny design tej linii Fishera. Duże okno w kieszeni kasety i duże wskaźniki "robią robotę". 

co mogę jeszcze napisać... koła zębate "na zębach" są grube (3-4 mm) co przekłada się na odpowiednie rozłożenie sił działających na nie, a to minimalizuje ich zużycie...

• Admin

Nadzieja, że materiał nie będzie ulegał starzeniu się jak w Gundig'ach. Tam koła też miały solidne zęby a sypią się przy dotknięciu.

1 godzinę temu, sherlock napisał:

Nadzieja, że materiał nie będzie ulegał starzeniu się jak w Gundig'ach. Tam koła też miały solidne zęby a sypią się przy dotknięciu.

naprawdę są solidne

2 godziny temu, Radmar napisał:

Przyznać trzeba, że bardzo ładny jest, niby prosty design ale taki bardzo elegancki.

wykorzystując nomenklaturę od zawodowych projektantów wnętrz..... "mniej znaczy więcej" .... tak jest w przypadku CR-123

Te dwa zdjęcia ujęły mnie na olx, aby go kupić...

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

• O.K. (0 pts) 2

• 7 months later...

Witam ?

Dorzucę kilka zdjęć mojego nowego nabytku. 

Zgadzam się w pełni z kolegą WalkerFreeman,  to wyjątkowo dobrze grający model a "wycieraczki'......?

Deck wyjątkowy pod względem designu, po prostu klasa sama w sobie.

• O.K. (0 pts) 1

21 godzin temu, mich64 napisał:

Zgadzam się w pełni z kolegą WalkerFreeman,  to wyjątkowo dobrze grający model a "wycieraczki'......?

Deck wyjątkowy pod względem designu, po prostu klasa sama w sobie.

porównując wycieraczki z Sharpem 1155, Aiwą 6350.. to Fishera poruszają się wyjątkowo dynamicznie

Jestem po dłuższym odsłuchu tego decka i nie mogę wyjść z podziwu. Nie wiem jak oni w 1982 uzyskali takie pasmo ale dziadek gra rewelacyjnie, chyba nawet lepiej w górnym paśmie niż mój kx-800. Testuję dziadka na CA-250 i A-500, w obu przypadkach ten deck daje taki smaczek, że trudno to opisać. Co ciekawe kasety nagrane na kenwoodzie kx-550hx w dolby c, tutaj rewelacyjnie się odtwarzają mimo dolby b tylko. Hm nie spodziewałem się po Fisherze aż tyle ?

• +1 1

W dniu 18.04.2020 o 15:20, sherlock napisał:

Wskaźniki w Fisher'ach robią robotę. Są duże, ładne i czytelne. Dodają uroku tym deckom.

• +1 1