Skocz do zawartości

Kenwood KX-5010


artekk

Rekomendowane odpowiedzi

5010front.jpg.70e0a63424623ab7af08d0c419348529.jpg

Kenwood KX-5010

Dwugłowicowa maszyna z autokalibracją. Magnetofon jak na dwugłowicowca był dość drogi, bo kosztował w Niemczech 900DM. Może dlatego, że to prawie model KX-9010, bez dwuwałkowego mechanizmu i trzech głowic. Jak wieść gminna niesie płyta główna pochodzi właśnie z 9010.

Dane techniczne :

ken_dane.jpg.592f88f40c87333b02dd377c9b6c87eb.jpg

Model niedoceniany na portalach aukcyjnych, gdzie można ustrzelić go za równowartość średniej jakości używanej kasety metalowej.

Kupiony z ciekawości na aukcji, był sprawny w 100%. Nacieszyłem się, porównałem z innymi Kenwoodami i sprzedałem za stratą. Nabywca przeznaczył go na prezent dla ojca, magnetofon był w świetnym stanie, skalibrowany idealnie, więc ojciec powinien być zadowolony.

Na pokładzie bezpaskowy mechanizm Sankyo z silnikiem Direct Drive. Z tego tytułu deck przyjazny w utrzymaniu, ze względu na jednowałkowy transport i brak pasków. Czasami zawodzi tylko silnik napędzający szpulki, jak w większości Sankyo.

Piękny, wyjątkowo długi i dynamiczny wyświetlacz znany z KX-9010, choćby z tego powodu warto przygarnąć ten model.

Autokalibracja jest dość wierna, trochę długo kombinuje, ale to deck dwugłowicowy, więc tak raczej musi być.

5010display.jpg.8689f083549237238c44cf8684c068db.jpg  5010heads.jpg.12c3ff3f4252c8c32bfd7e60593f08f6.jpg

Kenwood KX-5010 zaprezentował brzmienie "bezpieczne" i trochę zachowawcze, raczej neutralne, jednak moim zdaniem nie dorównuje deckom z serii KX-880 D/G/HX. Odtwarzanie stoi na podobnym poziomie, ale z nagrywaniem jest już gorzej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    14

  • audiotone

    8

  • artekk

    6

  • Mizyn

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

Mam gdzieś film jak 5010 kalibruje. Zupełnie jak dzięcioł, co jest zrozumiałe bo posiada wszakże dwie tylko głowice. Wyjąłem DR-M44 do "sesji rozbieranej" to i wyciągnę dodatkowo 5010. Zrobię zdjęcia to zapodam.

BTW W kategorii na najdłuższy ..... wyświetlacz 5010 to "ścisła czołówka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

Dzięcioł, nie dzięcioł, ważne że jest i działa. Nagrywanie i odtwarzanie samemu a później  korekta zajmuje sporo czasu i może zniecierpliwić...

Modele z tej serii jako jedne z niewielu nowszych są dla mnie ładne. Nie przeładowane niczym. Nawet ten ogromny wyświetlacz pasuje do całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.