Jump to content

Technics - HiFi-Jacket System X33W


ervamatik
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Miałem okazję naprawiać korektor SH-GE90 własności mojego taty - zauroczony sprzętem postanowiłem nabyć coś swojego. Jako, że mieszkam w kawalerce, postawiłem na coś kompaktowego, a przeglądając portale aukcyjne, trafiłem na poniższy zestaw.
- Deck RS-X33W
- Wzmacniacz SU-X33


Nie wiem, czy jego brzmienie jest wyśmienite czy też nie, lecz jak dla mnie jest wystarczające, tym bardziej, że nigdy nie posiadałem swojego sprzętu audio. No, może poza słuchawkami ;)
Jest to także moja druga w życiu styczność z magnetofonami (pierwsza to jakiś stary, przenośny Grundig i kasety/płyty z piosenkami dla przedszkolaków) i mogę słuchać pracy mechanizmu decka długie chwile.

Bolączki zakupionego zestawu, które zauważyłem to:
- brak podświetlenia tunera - po otwarciu górnej pokrywy i wylutowaniu żarówek, zauważyłem, iż obie miały przerwane włókno, tak więc na alledrogo namierzyłem prawdopodobnie jedyną okazję do zakupu takich żarówek (żaden sklep elektroniczny w okolicy (Górny Śląsk) nie był w stanie mi pomóc;


- sporadyczne "cykanie" przekaźnika w części zasilacza wzmacniacza - dzieje się to tylko w trybie 'standby', są to nieregularne cyknięcia, często szybkie, rzadziej wolne, załączają i wyłączają resztę sprzętu, gdy ta jest włączona i czeka na wybudzenie przez wzmacniacz; tak naprawdę nie potrafię znaleźć jakiegokolwiek zamiennika w celu kupna i wymiany;
RELAY.jpg.a89be82fcadac27139d9dc5606a927dc.jpg

- deck ma problem z lewą kieszenią (TAPE 2) - przewijanie do przodu działa znakomicie, lecz do tyłu rozpoczyna się prawidłowo, po chwili zwalnia i zatrzymuje się, uniemożliwiając dalsze przewijanie do tyłu; próba przewinięcia do tyłu na kieszeni prawej (TAPE 1) kończy się sukcesem, także problem jest tylko z lewą kieszenią;
- deck ma problem z prawą kieszenią (TAPE 1) - podczas odtwarzania kasety słychać regularne trzaski, tak jakby co każdy obrót jakiejś rolki.

Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat tego sprzętu? Zauważyłem brak darmowych instrukcji serwisowych do tego zestawu.
Poluję jeszcze na gramofon SL-JS16R, kolumny SB-F333, pilot EUR61414 oraz odtwarzacz CD SL-PJ20 - finalnie ma być wszystko w komplecie, jak poniższy katalog przykazał :)

ZAROWKI ZBLIZENIE PLYTKA.jpgz2.jpg.45b218a6926825beb01deb2ab6aa6f81.jpg z.jpg

 

 CALOSC.jpg NR2.jpg 

 

 

 

ZBLIZEWNIE NA PLYTKE TUNERA LAMPKA.jpg ZAROWKI.jpg

 

 

 

 

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 2
Link to comment
Share on other sites

  • Admin
4 minuty temu, ervamatik napisał:

Zauważyłem brak darmowych instrukcji serwisowych do tego zestawu.

Witaj. Brak darmowych serwisówek bywa niestety częstym utrudnieniem, aczkolwiek można posiłkować się instrukcjami blisko spokrewnionych modeli. Warto mimo wszystko szukać bo cierpliwość bywa wynagradzana.

Link to comment
Share on other sites

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.