Skocz do zawartości

Technics - HiFi-Jacket System X33W


ervamatik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Miałem okazję naprawiać korektor SH-GE90 własności mojego taty - zauroczony sprzętem postanowiłem nabyć coś swojego. Jako, że mieszkam w kawalerce, postawiłem na coś kompaktowego, a przeglądając portale aukcyjne, trafiłem na poniższy zestaw.
- Deck RS-X33W
- Wzmacniacz SU-X33


Nie wiem, czy jego brzmienie jest wyśmienite czy też nie, lecz jak dla mnie jest wystarczające, tym bardziej, że nigdy nie posiadałem swojego sprzętu audio. No, może poza słuchawkami ;)
Jest to także moja druga w życiu styczność z magnetofonami (pierwsza to jakiś stary, przenośny Grundig i kasety/płyty z piosenkami dla przedszkolaków) i mogę słuchać pracy mechanizmu decka długie chwile.

Bolączki zakupionego zestawu, które zauważyłem to:
- brak podświetlenia tunera - po otwarciu górnej pokrywy i wylutowaniu żarówek, zauważyłem, iż obie miały przerwane włókno, tak więc na alledrogo namierzyłem prawdopodobnie jedyną okazję do zakupu takich żarówek (żaden sklep elektroniczny w okolicy (Górny Śląsk) nie był w stanie mi pomóc;


- sporadyczne "cykanie" przekaźnika w części zasilacza wzmacniacza - dzieje się to tylko w trybie 'standby', są to nieregularne cyknięcia, często szybkie, rzadziej wolne, załączają i wyłączają resztę sprzętu, gdy ta jest włączona i czeka na wybudzenie przez wzmacniacz; tak naprawdę nie potrafię znaleźć jakiegokolwiek zamiennika w celu kupna i wymiany;
RELAY.jpg.a89be82fcadac27139d9dc5606a927dc.jpg

- deck ma problem z lewą kieszenią (TAPE 2) - przewijanie do przodu działa znakomicie, lecz do tyłu rozpoczyna się prawidłowo, po chwili zwalnia i zatrzymuje się, uniemożliwiając dalsze przewijanie do tyłu; próba przewinięcia do tyłu na kieszeni prawej (TAPE 1) kończy się sukcesem, także problem jest tylko z lewą kieszenią;
- deck ma problem z prawą kieszenią (TAPE 1) - podczas odtwarzania kasety słychać regularne trzaski, tak jakby co każdy obrót jakiejś rolki.

Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat tego sprzętu? Zauważyłem brak darmowych instrukcji serwisowych do tego zestawu.
Poluję jeszcze na gramofon SL-JS16R, kolumny SB-F333, pilot EUR61414 oraz odtwarzacz CD SL-PJ20 - finalnie ma być wszystko w komplecie, jak poniższy katalog przykazał :)

ZAROWKI ZBLIZENIE PLYTKA.jpgz2.jpg.45b218a6926825beb01deb2ab6aa6f81.jpg z.jpg

 

 CALOSC.jpg NR2.jpg 

 

 

 

ZBLIZEWNIE NA PLYTKE TUNERA LAMPKA.jpg ZAROWKI.jpg

 

 

 

 

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
4 minuty temu, ervamatik napisał:

Zauważyłem brak darmowych instrukcji serwisowych do tego zestawu.

Witaj. Brak darmowych serwisówek bywa niestety częstym utrudnieniem, aczkolwiek można posiłkować się instrukcjami blisko spokrewnionych modeli. Warto mimo wszystko szukać bo cierpliwość bywa wynagradzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.