Skocz do zawartości

Tonsil zg 70c23 prośba o pomoc.


Robercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kolegów.Wszedłem w posiadanie kolumn Tonsila zg 70 c23. Stan obudowy całkiem dobry,oczywiście jak na ich wiek.Choć raczej na pewno poprzedni właściciel je pomalował.Jednak zrobił to na tyle dobrze że na razie w to nie ingeruję.Są jednak mocno nie kompletne. Były tylko dwa głośniki i dwa kubełki od gdm...Mimo wszystko postanowiłem je ratować.Choć po zamówieniu brakujących części koszty mnie lekko zaszokowały...Ale nie w tym rzecz. Na szczęście w kolumnach były zwrotnice. Według internetu te zestawy to pierwowzory Altusów 110. Mają takie same zwrotnice i takie same głośniki. Co do głośników,to tak. Jednak zwrotnice są całkowicie inne. Teraz moja prośba.Czy ktoś z kolegów rozpoznaje ten model zwrotnic i ma schemat podłączenia?

 

IMG_20191011_180155.jpg IMG_20191011_180210.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Najprawdopodobniej niskotonowy filtrowany jest filtrem 12dB/okt (filtr 2 rzędu) (największa cewka i te dwa spięte razem kondensatory)

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

a wysokotonowy filtrem 18dB/okt (filtr trzeciego rzędu).   (mniejsza cewka , średniej pojemności kondensator i za cewką najmniejszy)

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest to jakiś trop.Jednak pamiętajmy o podłączeniu przełączników średnio i wysoko tonowych głośników. Chciałbym je podłączyć tak jak w oryginale.

Bardzo podobne zwrotnice miały kolumny zg 30 c115 ,jednak brak tam podłączeń przełączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.