Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Aiwa AD-F990

walkerfreeman
 Share

Postări Recomandate

• Admin

Może nie "czuły" tylko na alle nie ma pasków do tego mechanizmu w odpowiednich rozmiarach. Ja swoje wycierpiałem (można o tym poczytać) przy robocie AD-F660

te paski co sa oferowane to jakaś porażka.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Śliczny jest! Ale ma ficzerów! 
Napisz kiedyś coś więcej o 'Auto recording level' i 'Auto NR detector' no i co to ten 'Data System' i 'ADMS' i 'Music Sensor System'.

Całość wygląda jak jakiś zaawansowany komputerowy system muzyczny :) .

Link spre comentariu

14 godzin temu, walkerfreeman napisał:

a z dolby c (tape monitor) jeszcze lepszy niż źródło

Znaczy się gorszy w takim razie ;)

14 godzin temu, walkerfreeman napisał:

reszty jeśli chodzi o kalibrację, bias jeszcze nie testowałem.

To może dlatego jest "lepszy"

Mój AD-F990 czeka na moje zmiłowanie. Paski w stanie płynnym. W AD-F770 przy czyszczeniu mechanizmu po paskach wyczerpałem limit znanych mi przekleństw i zacząłem wymyślać nowe, dlatego AD-F990 teraz stoi i czeka...

• Haha (0 pts) 1
Link spre comentariu

2 godziny temu, sk-victor napisał:

Znaczy się gorszy w takim razie ;)

To może dlatego jest "lepszy"

Mój AD-F990 czeka na moje zmiłowanie. Paski w stanie płynnym. W AD-F770 przy czyszczeniu mechanizmu po paskach wyczerpałem limit znanych mi przekleństw i zacząłem wymyślać nowe, dlatego AD-F990 teraz stoi i czeka...

ciekawe jakiej jakości są paski do 990tki dostępne na ebay-u

Link spre comentariu

3 godziny temu, walkerfreeman napisał:

ciekawe jakiej jakości są paski do 990tki dostępne na ebay-u

Paski możesz brać spokojnie od Niemca BR2R, mechanicznie to jest to samo co 660 i 770, zresztą jest to napisane w serwisówce.

19 godzin temu, Gebels napisał:

Uważaj przy wymianie pasków, ten deck jest na paski bardzo czuły

Każdy mechanizm magnetofonu jest czuły.... jak są paski odpowiednie to niema żadnego problemu.

Link spre comentariu

2 godziny temu, Arkadiusz napisał:

Piękny. Ile dałeś za niego? 

1.7 no i dojazd Gorzów Wlkp<>Warszawa.

Editat de walkerfreeman
  • O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

pytanie ...tak czytam o funkcji automatycznego trybu wyboru dolby... i piszą jak dobrze zrozumiałem, że funkcja nie zadziała bez kasety z nagranym specjalnym sygnałem... no ok... ale pierwszy raz słyszę, że były kasety, które były przygotowane pod takie automatyczne rozpoznawanie dolby, ktoś coś wie?

Editat de walkerfreeman
Link spre comentariu

A to ta moja Aiwa za którą się zabrać nie mogę

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Editat de sk-victor
  • O.K. (0 pts) 2
Link spre comentariu

Dnia 20.10.2019 o 15:38, sherlock napisał:

Rozgryzłeś ten temat z automatycznym rozpoznawaniem systemu NR?

Jest tak jak napisałeś Andrzej... więc trzeba włączyć tryb automatic nr+dolby b lub c, następnie wciskamy REC i nagrywany jest sygnał niesłyszalny dla człowieka (special ultra-low frequency signal) wraz z utworem.

Jak później włączam odtwarzanie to musi być ustawiony tryb automatic nr (zaczyna mrugać) i deck automatycznie znajduje czy to C lub B i sygnalizuje wybór zapaleniem odpowiedniej diody. Zrobię filmik z tego.

18 minut temu, sk-victor napisał:

A to ta moja Aiwa za którą się zabrać nie mogę

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

a co ją boli?

Link spre comentariu

49 minut temu, walkerfreeman napisał:

a co ją boli?

Link spre comentariu

• Admin
7 minut temu, sk-victor napisał:

Paski w stanie płynnym. W AD-F770 przy czyszczeniu mechanizmu po paskach wyczerpałem limit znanych mi przekleństw

To samo miałem w AD-F660. Paski również w stanie płynnym a na dodatek zakupione na alle nie grzeszyły poprawnymi wymiarami.

Link spre comentariu

na filmiku widać jak działa ta funkcja... najpierw stary utwór, który nie ma sygnału (ultra-low) i automatic zaczyna migać, dioda dolby gaśnie, następnie cisza która jest już nagrywana z sygnałem (ultra-low) i widać, że został sygnał wykryty i dolby włączyło się... na koniec znowu stary utwór i dolby wyłącza sie

Editat de walkerfreeman
Link spre comentariu

• Admin

Fajna sprawa jak używać się będzie kaset nagranych na 990'tce. Ciekawe czy ten system jest kompatybilny z podobnymi mu (np. Beocord 6500). 

Link spre comentariu

• 5 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Chlopaki skad dobrej jakosci paski macie do tych mechanizmow?

Tak nawiasem istotna informacja ktora tutaj nie zostala poruszona, wiec napisze. Ale glosno o tym bylo na TH wiec pewnie czesc z Was o tym wie.

Mechanizmy w tych 660,770 i 990 byly w dwoch wersjach,rozniacych sie jedynie gruboscia lewej oski capstana (podajaca strona). 'Stara' wersja ma jednakowe oski 2,5mm. W 'nowszej' wersji lewa ma 2,7mm, czyli tak jak maja wszystkie excelie, F800, 880, 910 itp.

Znane paski od Mariana ze Slowacji do Aiwek pasuja tylko do tej nowej wersji. 

Pytanie jaka wersje napedu macie Wy i skad paski kupiliscie oraz jak sie sprawdzaja w pomiarach w&f jesli macie te starsze wersje? 

Pozdr

• +1 1
Link spre comentariu

• 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.