Skocz do zawartości

Radiomagnetofon samochodowy Volvo SC-801


dodvarg

Rekomendowane odpowiedzi

DSCN5594.JPG.4bc5a11ff965351b26e2f99ce669158b.JPG

 

Volvo SC-801

 

Przedstawiam radiomagnetofon samochodowy Volvo SC-801. W samochodzie również warto posłuchać muzyki. Radio zamontowane było fabrycznie w Volvo 850 (pewnie w innych modelach też). Odtwarzacz kasetowy wyposażony w autorevers, przełącznik NXT (przeskoczenie do następnego utworu, pod warunkiem, że pomiędzy nagraniami jest przerwa co najmniej 5-sekundowa) oraz RPT (powtarzanie utworu, działanie funkcji również wymaga 5-sekundowych odstępów pomiędzy utworami).  Radio umożliwia zaprogramowanie 12 stacji FM i 6 stacji AM. Posiada funkcję RDS i możliwość wprowadzenia do pamięci wyłącznie stacji nadających komunikaty drogowe (TP). Funkcja PTY pozwala na wybór programów interesującego nas rodzaju. Możliwość podłączenia zmieniarki na 6 płyt CD. Ponadto radio wyposażone jest regulację barwy (bass, treble) oraz zrównoważenie sił głosu przód/tył (fader). Ogólnie bardzo przyjemne w użytkowaniu radio.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale jaki by kaseciak nie był, pasek czasem trzeba wymienić. Dodaję instrukcję jak się do tego zabrać. W sieci nie znalazłem poradnika, który by to dokładnie prezentował, więc musiałem pobawić się sam.

 

1. Zdejmujemy pokrywę górną radia (odkręcamy 4 zaznaczone śruby).

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

2. Wyciągamy mechanizm kasety (odkręcamy 4 zaznaczone śruby).

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

3. Odwracamy wyciągnięty mechanizm do góry nogami. Odkręcamy 3 zaznaczone śruby pokrywy mechanizmu.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

4. Oprócz 3 wykręconych śrub pokrywa trzyma się na dwóch zatrzaskach (oznaczonych czerwonym kółeczkiem). Podważamy delikatnie pokrywę od strony jednej z wykręconych wcześniej śrub (czerwona strzałka) i zdejmujemy z zatrzasków. Pokrywa będzie się teraz trzymać tylko na taśmie.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

5. I już mamy dostęp do paska. Zapamiętujemy jak jest on założony i wymieniamy go.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć rozmiaru paska jaki jest w tym radiu, więc dopiero po rozkręceniu wiem, że jest to pasek o długości ok 322 mm, w przekroju kwadratu 1mm x 1mm. Myślę, że pasek może być nieco krótszy bo te 322 mm to po 23 latach użytkowania zmierzone. Teraz takiego paseczka poszukuję, może ktoś z Was ma taki w zbiorach i zechciałby odsprzedać? Ewentualnie gdzie coś takiego można szukać?

12 minut temu, sherlock napisał:

W Volvo raczej nie montowali słabego sprzętu. Wiesz może kto jest producentem tego radiomagnetofonu?

Na pokrywie jest napis "Japan". Na mikroprocesorach widzę oznaczenia "Sanyo" i "Volvo".

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.