Sari la conținut

Technics RS-B50 - brak sterowania


Arkadiusz

Postări Recomandate

Postat

IMG_20191015_174848.jpg

Witam forumowiczów.

Mam problem z deckiem polegający na tym że panel sterowania nie trybi. Wygląda jak by zwariował. Za każdym odpaleniem włącza się inna funkcja.  Byłem z tym problem w serwisie i okazało się że to najprawdopodobniej sterownik MN1400RMJ dostaje prąd ale z racji tego że może być uszkodzony głupieje. 

W związku z tym moje pytanie czy ma ktoś może taką cześć? 

Szkoda decka bo fajny... 

  • O.K. (0 pts) 1
  • G.Moderator
Postat

Piękny stan frontu. Warto go uratować. Ciekaw jestem skąd błąd w opisie na kieszeni. Ten deck posiada 3 silniki mechanizmu.

Dobra do rzeczy. Mój egzemplarz jest delikatnie sponiewierany i z tego co się orientuję to elektronika jest sprawna i tylko ma urwany jeden element (cewka) - nie pytaj o okoliczności bo ich nie znam.

Przelutujesz sobie cewkę ze swojej płyty i będzie GIT.

Jezeli chcesz to podaj adres na PW. Dostaniesz części w cenie przesyłki.

Szukałem do niego serwisówki i znalazłem tylko manual.

 

rs-b50.jpg.cb2f23e67d22e89d9c43b02edab3c2fa.jpg

 

PS - Koledzy wspominali, ze deck gra bardzo fajnie, jeżeli naprawisz to liczę na sporych rozmiarów opis na forum, bo z tego co pamiętam nie ma go na liście. Nie zakładałem, bo nie zamierzałem reanimować swojego egzemplarza ale będę miał radochę jak uda się pomóc.

 

Specifications

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x reel, 1 x capstan, 1 x mechanism

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C, DBX

Frequency Response: 20Hz to 20kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 92dB  (DBX)

Wow and Flutter: 0.045%

Input: 70mV (line), 0.25mV (mic)

Output: 0.4V (line)

Dimensions: 430 x 98 x 273mm

Weight: 4.5kg

 

  • Super (+1 pts) 1
Postat

Jasne myślę że da się zrobić. 

Mój serwisant to raczej spoko typ i myślę że nie będzie problemu ze zdjęciami i opisem usterki. 

Oczywiście jak uda się uratować to zaprezentuj ę deck na forum. 

Tak chętnie przyjmę Twojego decka. 

Szczegóły na maila. Czekam na wiadomość. 

 

 

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.