Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Panasonic SG-40

walkerfreeman
 Share

Postări Recomandate

IMG_20180429_173033.jpg

Panasonic SG-40

Przedstawiam "combo" Panasonic SG-40 (Hi Fi Cassette Deck Receiver) czyli deck, wzmacniacz i tuner w jednym. Jednostka kupiona na gorzowskiej giełdzie... to był tzw. "złoty strzał"...sprzedający powiedział, że nie wie czy sprawny, więc wziąłem...całe 40 złotych. Kombajn był cały brudny, ale wiedziałem że pod ciemną warstwą kryję się piękny sprzęt.... .  Jak to często bywa sprzęty "na śmieci" okazują się całkowicie sprawne... i w tym wypadku tak właśnie było... tylko lampka od podświetlania skali radia czeka do wymiany. Wszystkie funkcje działają, mechanizm konserwowałem i kręci bez problemów...na marginesie to chyba nikt na nim nie słuchał kaset bo nie widać zużycia....

IMG_20180526_140225.jpg IMG_20180501_081255 - Kopia.jpg IMG_20180501_081409.jpg IMG_20180501_081602.jpg IMG_20180501_081305.jpg

IMG_20180501_081353.jpg IMG_20180501_081345.jpg IMG_20180501_081323 - Kopia.jpg IMG_20180501_081335.jpg

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin

To urządzenie jest magnetofonem z amplitunerem czy bardziej amplitunerem z magnetofonem? Przyznam, że zawsze miałem z tego typu urządzeniami problem. Tzn. jakoś nie mogłem zdecydować się na takie combo - wolałem decka plus ampli. Dla kogoś kto ma bardzo mało miejsca lub sprzęt ma służyć do grania w kąciku, garażu czy w pracy to jak znalazł.

Link spre comentariu

Przed chwilą, sherlock napisał:

Ciekawe miejsce znaleźli na pokrętła programatora. Dobrze, że nie dali na tylnej ściance ;) 

bo one są....zaprogramuj i zapomnij

generalnie używam, aby podłączać "na chwilę" zrobionego decka do testów.....

Link spre comentariu

• 1 an mai târziu...

Wczoraj "naprawiłem" podświetlenie w moim SG40. Oryginalną spaloną żaróweczkę (6mm długości ze zdjęcia) zastąpiłem samochodową 12V, 50mA (fi3mm, dł7mm). Z racji tego, że zamiennik bardzo się grzeje, a nie chciałem aby nadtopił się oryginalny plastik co wskazuje częstotliwość radiową, zastosowałem przedłużkę z....... zatyczki od strzykawki :), która daje dystans od wspomnianego plastikowego wskaźnika. Nową żarówkę włożyłem do skróconej zatyczki, a samą zatyczkę przykleiłem klejem na gorącą. Kabelki zasilające żarówkę zawiązane są na oryginalnym miejscu na plastikowym wskaźniku i również przyłapane klejem na gorąco. Same przewody trzymane są na fabrycznej sprężynce. Jak widać sam wskaźnik jest tak ukształtowany, że światło od żarówki po załamaniu tworzy żarzący punkt na końcu strzałki.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Editat de walkerfreeman
  • +1 2
Link spre comentariu

w tym rzecz, że chciałem aby było oldscholowo, pomimo że diody i rezystory mam na stanie :)

Editat de walkerfreeman
Link spre comentariu

• G.Moderator

Kto Ci tam będzie zaglądał do środka? Na zewnątrz efekt jak w oryginale i nic się nie nagrzeje, ale spoko, szanuję‼️

Link spre comentariu

• Admin
8 godzin temu, walkerfreeman napisał:

Z racji tego, że zamiennik bardzo się grzeje,

Tam nie ma czasem napięcia wyższego? Może dlatego ten zamiennik na 12V grzeje się. Na alle są dostępne żarówki miniaturowe 14V 40mA.

Link spre comentariu

• Admin

To może by tak wziąć żarówkę na niższy prąd, albo jednocześnie tez na ciut wyższe napięcie. Będzie o mniejszej mocy to i ciepełka będzie mniej wydzielać.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.