Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Tidal - problemy

Slawek Aiwa

Postări Recomandate

Mam pytanie: czy do tego zakichanego Tidala, Spotify koniecznie trzeba mieć kartę kredytową? Czy PayPal czy inna forma płatności zawsze karta! Mam na koncie PayPal kasę, ale i tak nie zapłacę - tylko ta cholerna karta!!!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 14
  • Creată
  • Ultimul Răspuns

Cele mai bune postere din acest subiect

• sherlock

6

• Filwoj

6

• Trojan

2

• Slawek Aiwa

1

Cele mai bune postere din acest subiect

• 5 luni mai târziu...

Witajcie Koledzy. Również mam problem z płatnością za Tidal. Właściwie od niedawna. Od trzech lat opłacałem abonament kartą kredytową, która była ważna do marca. Termin ważności karty skończył się, więc bank wydał nową. Jest już aktywna, bo mogę płacić nią w sklepie, lub wyciągać kasę ze ściany płaczu ;-) Otrzymałem mail, że konto Tidal Hi-Fi zostało wyłączone z powodu zaległości. Oczywiście w internetowym serwisie bankowym widnieje (-39,99) za marzec, ale salda na karcie kredytowej brak. Próbowałem zaktualizować dane karty, ale Tidal beczy na czerwono, bo coś mu nie pasi. Złe dane... przedterminowa karta... może bank nie oferuje takich płatności... bla, bla... Utworzyłem konto PayPal i podpiąłem tam kartę debetową. Tę formę płatności też odrzuca ? Koledzy pomocy. Może ktoś miał podobny problem, bo Tidal nie chce kasy, a jak nie zapłacę, to mi karne odsetki będą naliczać.

Link spre comentariu
  • Admin
33 minuty temu, Trojan napisał:

Jest już aktywna, bo mogę płacić nią w sklepie, lub wyciągać kasę ze ściany płaczu ?

Ale czy masz aktywny kod 3D?

Link spre comentariu
1 minutę temu, sherlock napisał:

Ale czy masz aktywny kod 3D?

Właśnie nie wiem. Po świętach zadzwonię do banku i zapytam o to. Nie interesowałem się tym, bo przed wydaniem nowej karty nie miałem problemów. Myślałem więc, że i z nową kartą będzie wszytko śmigać, kiedy zaktualizuję datę ważności i nowy kod CCV.

Dzięki za podpowiedź ... Pozdrawiam.

Link spre comentariu
  • 2 ani mai târziu...

Nie wiem czy to dobry wątek ale lepszego nie znalazłem.

Pytanie do Tidalowców:

Co zrobić aby Tidal nie lokalizował mnie w konkretnym kraju ? W aplikacji nie znajduję takiego ustawienia a zmiana języka nic nie daje. Czy konieczna jest zmiana regionu w systemie ?

Editat de Filwoj
Link spre comentariu
  • Admin
43 minuty temu, Filwoj napisał:

Co zrobić aby Tidal nie lokalizował mnie w konkretnym kraju ?

Nie używam żadnego z tego typu serwisów ale wyjścia są co najmniej dwa:

- serwer proxy lokalizowany poza Polską

- VPN

A zapytam przy okazji: w czym problem? Tidal w jakiś sposób "nie lubi" użytkowników z Polski? :) 

Link spre comentariu

Właściwie nie jest to żaden rodzaj dyskryminacji, ale gdy np wybiorę funkcję "Explore" (mam zmieniony język na angielski) to znajduję takie propozycje:

* Najnowsze utwory - ponad połowa propozycji to polski rap i temu podobne kwiatki

* Polskie nowości

* Śiweżaki

Jest tego więcej ale już mi się nie chce sprawdzać.

Wiem, że jako stary grzyb nie ogarniam już świata muzyki młodzieżowej, zwłaszcza polskiej, ale płacąc chyba mogę liczyć na to, że dostosuję Tidala do swoich preferencji ? A może po prostu jestem naiwny ?

Link spre comentariu
  • Admin
8 minut temu, Filwoj napisał:

Najnowsze utwory - ponad połowa propozycji to polski rap i temu podobne kwiatki

Czyli muzyki tam na Tidal'u mało ;) 

Nie wiadomo jakie założenia ma algorytm serwisu serwując ludziom podpowiedzi. Może większość użytkowników z Polski słucha właśnie rapu itp.? 

Link spre comentariu

To nie tak, ustaliłem swoje ulubione płyty, wykonawców, stworzyłem kilka list z ulubioną muzyką i podpowiedzi, nowości dla mnie itp to uwzględniają. Chodzi mi o to co i jak zrobić żeby Tidal nie "konfigurował się" pod moją lokalizację. Myślę, że musiałbym "oszukać" system tak aby myślał, że mieszkam np w Gwatemali. Ciekawe jak wtedy wyglądałaby strona główna Tidala. W samym programie nie ma opcji aby to zmienić.

Link spre comentariu
  • Admin
1 godzinę temu, Filwoj napisał:

Myślę, że musiałbym "oszukać" system tak aby myślał, że mieszkam np w Gwatemali.

To może spróbuj przez jakieś zagraniczne proxy. Serwis będzie widzieć zagraniczne IP. Ciekawe czy serwis sprawdza język użytkownika w przeglądarce.

Link spre comentariu
13 godzin temu, sherlock napisał:

jakieś zagraniczne proxy

Nie bardzo wiem jak to zrobić.

Spróbowałem otworzyć stronę Tidala w Torze, otrzymałem komunikat:

403 ERROR

The request could not be satisfied.

Request blocked. We can't connect to the server for this app or website at this time. There might be too much traffic or a configuration error. Try again later, or contact the app or website owner.
If you provide content to customers through CloudFront, you can find steps to troubleshoot and help prevent this error by reviewing the CloudFront documentation.

Generated by cloudfront (CloudFront)
Request ID: P6ftAyLDJsQtWYuwK9ZqymG3vpopxxF_5oZ6UWHLt7Bfpk4RDwltxQ==

Inne strony otwierają się normalnie.

Editat de Filwoj
Link spre comentariu

Poszperałem na angielskojęzycznych forach. Podczas tworzenia konta Tidal kojarzy je z krajem założyciela i potem d...pa. Żeby to zmienić trzena porozumieć się z obsługą techniczną, zamknąć konto i założyć od nowa. DYSKRYMINACJA.

Link spre comentariu
  • Admin
3 godziny temu, Filwoj napisał:

Żeby to zmienić trzeba porozumieć się z obsługą techniczną, zamknąć konto i założyć od nowa

A nie da rady po prostu zamknąć konto i założyć nowe bez kontaktu z obsługą?

Polityka tego serwisu jest w jakiś sposób poroniona. Może warto "zagłosować nogami" i przenieść się gdzie indziej przy okazji wysyłając emaila do dotychczasowego dostawcy muzyki co by im może z lekka popsuć humor.

Link spre comentariu

Miałem okazję porównać przez okres darmowego dostępu Spotify i Tidal. Na Tidalu jest zdecydowanie lepszy wybór muzyki którą lubię. Tak naprawdę to wkurza mnie po prostu polityka nachalnego "wyręczania" klienta, jak jesteś z Polski to na pewno interesuje cię przede wszystkim polska muzyka. A ja w tym zakresie jestem wyjątkowym niepatriotą, ciekawi mnie wszystko co obce szczególnie.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.