Skocz do zawartości

Dlaczego właśnie DENON?


dodvarg

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym się dowiedzieć dlaczego wybraliście markę Denon? Co sprawiło, że macie sprzęt tej firmy? Nie chodzi tylko o decki ale także pozostałe klocki (również audio-video).

 

Jeśli chodzi o mnie to stosunkowo niedawno (2013 r.) kiedy zaczynałem przygodę z audio to pierwszym moim profesjonalnym zestawem była Diora Midi. Jednak po roku użytkowania (zwłaszcza magnetofonu) wiedziałem, że muszę mieć coś lepszego i bardziej niezawodnego. Padło na Japonię. Urzekło mnie tamtejsze wzornictwo, zwłaszcza właśnie w wydaniu Denona. Co ciekawe bliźniacze ONKYO nie podobało mi się już tak bardzo. No i zakupiłem najpierw amplituner 5.1 AVR-2800 (szampan), do niego dwukasetowca DRW-660 (srebrny/szampan) i poczułem różnicę (na korzyść Denona). Jako, że lubię zawsze kompletować sprzęt jednej marki, żeby do siebie wszystko pasowało dokupiłem gramofon DP-35F (srebrny), DVD-2900 (szampan), odtwarzacz CD DCD-1290 (srebrny), potem pierwszego DRM-800A (czarny) i w końcu dorwałem srebrnego DRM-800. Tym sposobem miałem centrum dowodzenia audio-video by Denon. Po jakimś czasie sprzedałem dwukasetowca i czarnego DRM-800A. Byłem już na tyle świadomym użytkownikiem audio, że wiedziałem, że czas na prawdziwy wzmacniacz stereo. Rozszerzając horyzonty poszedłem jednak w... AKAI. Dziś sprawa wygląda tak, że w sekcji audio korzystam z serii AKAI Reference Master + 2 magnetofony Denona (srebrny DRM-800 i czarny DRM-800A) + gramofon Denon DP-35F. W sekcji wideo kupiłem na początku 2019 r. amplituner AVC-A11SR (czarny), do którego podpinam wspomniane wcześniej DVD-2900 i video Panasonica. Ale swój pierwszy amplituner (AVR-2800), od którego zacząłem przygodę z Denonem zostawiłem sobie i od przyszłego roku będzie mi on służył w garażu. Żałuję tylko sprzedaży DCD-1290, bo to bardzo przyjemny odtwarzacz jest i też by się do garażu przydał...

 

Jeśli zaś chodzi o wzornictwo to powiem szczerze, że od ok. 2004 r. denonowskie sprzęty kompletnie mi się nie podobają. Między innymi dlatego mój amplituner jest z 2001 r. a najmłodszy produkt tej firmy to DVD z 2004 r. Późniejsze klocki w kolorze stalowo-szarym z tymi okrągłymi włącznikami podświetlanymi na zielono odstraszają mnie. Na szczęście jest z czego wybierać z wcześniejszych roczników.

 

Miłą niespodzianką jest też to, że w dzisiejszych czasach marka Denon ma w Polsce oficjalny serwis (nie tylko gwarancyjny ale też pogwarancyjny) Sam wysyłałem tam amplituner AVR-2800 (wymiana odbiornika podczerwieni) i DVD-2900 (wymiana lasera). Oba sprzęty działają do dziś. Nie wiem tylko czy zajmują się serwisami decków?

 

Ja z Denonem na pewno zostanę. A jak to wygląda u Was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    1

  • dodvarg

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

  • Admin

Ja Denon'a nie wybrałem ale od czasu do czasu On wybiera mnie. Niestety Denon nie wyprodukował tylu ciekawych decków co inne firmy. Nie osiągną tez deckami takiej estymy jak chociażby Nakamichi. Pisze decki bo właściwie one najbardziej mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.