Skocz do zawartości

Telefunken Magnetophon C 3300 hifi


Audiotetryk

Rekomendowane odpowiedzi

DSCF0635.JPG

 

Leży od dłuższego czasu i czeka na naprawę.... Ciekawy stylistycznie magnetofon z fajnymi detalami. Mechanika przełączana elektromagnesami, uruchamianymi "miękkimi" klawiszami + kapitalne podświetlenie włączonej funkcji transportu. Duże zielone wskaźniki w czarnej obudowie... Może się podobać. Poprzedniemu właścicielowi chyba też się podobał, o czym świadczy wypiłowany taśmą rów w głowicy, którą musiałem wymienić na nową (jest zdjęcie).

Największe bolączkami wizualne mojego egzemplarza to brak osłony kontrolek i licznika nad kieszenią kasety, oraz powycierane nadruki w srebrnym polu na górze obudowy. Resztę udało mi się doprowadzić do znośnego stanu.

Usterki techniczne:

- zablokowane dwa elektromagnesy (naprawione)

- ślizgające się kółka pośrednie (ogarnięte)

- potencjometry + przełączniki (zrobione)

- nieprawidłowe prowadzenie taśmy- nie mogę ustawić głowicy. Doraźnie pomaga zwiększenie palcem naciągu taśmy. Podejrzewam rolkę dociskową

Wymaga regulacji wszystkich poziomów po wymianie głowicy, i weryfikacji kondensatorów, a więc mnóstwo roboty.

Co ciekawe, paski napędowe po umyciu wróciły na swoje miejsce- są idealne.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi dotyczące wymiany rolki dociskowej, bo nigdy nie demontowałem samego kółka z ramienia. Jak się do tego zabrać? Mam wybić ośkę?

 

DSCF0636.JPG DSCF0637.JPG DSCF0638.JPG DSCF0641.JPG

 

 

DSCF0642.JPG DSCF0643.JPG DSCF0644.JPG DSCF0645.JPG

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.