[[Template core/global/global/includeCSS is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]] Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Sony RCD-W100

Slawek Aiwa
 Share

Postări Recomandate

IMG_20191114_215751.jpg

Witam.

Tak się składa, że od dłuższego czasu chodził za mną cyfrowy bezstratny rejestrator. Znacie zapewne uczucie....co wybrać?

Z "cyfry" to jest tylko magnetofon DAT lub recorder CD. Nigdy nie jest idealnie, pomimo posiadania decka MD, wybór padł na recorder CD.

Ktoś powie - dlaczego? Odpowiadam, dlatego, że jest to format kompatybilny z CD, z płyty można zrobić wszystko. Z DAT-em już nie jest tak kolorowo, dodatkowy format, inne kasety, koszty serwisu DAT też są spore i mógłbym długo wymieniać. Wybór padł na model Sony RCD-W100.

Model dwupłytowy, deck 1 czyli odtwarzacz posiada napęd od Aiwy a deck drugi to podobno bardzo dobry napęd Sony. Wracając do napędu pierwszego, to czyta on wszystko plus pliki MP3 oraz wav. Zaś sama nagrywarka odtwarza wyłącznie płyty CD-AUDIO.

Jak on gra? Powiem rewelacja ?. Jest muzykalny. Co do obsługi - obsługa jest banalnie prosta. Czy jest godny polecenia? Z czystym sumieniem twierdzę, że tak ! Czy jest to alternatywa dla decka DAT ? Zdecydowanie tak, jeśli komuś nie przeszkadza brak magii kasety.

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/rcd-w100.shtml

IMG_20191114_222247.jpg IMG_20191114_221824.jpg IMG_20191114_223301.jpg IMG_20191114_222206.jpg

IMG_20191114_223919.jpg inside.jpg inside2.jpg inside3.jpg

• O.K. (0 pts) 1
  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sherlock  Andrzej, muza wciąga ?.

Kiedyś miałem DAT A6, grał świetnie....ale na jakość tego recordera nie powiem złego słowa !

Nagrywa muzę idealnie - jedyny minus (nie dla wszystkich), to brak magii kręcących się kółek.

Ale jeśli chodzi o dostęp do utworów, kompatybilność - DAT przegrywa z kretesem.

Wiem....bolesna prawda, ale prawda !

Link spre comentariu

Etam, jak się dobrze przyjrzeć to widać kręcące się szpulki, i to do tego tak nienaturalnie wolno, że robią magię ? . A o co chodzi z tą kompatybilnością DAT? Ze kasety dat nagranej  na jednym decku nie można dobrze odtworzyć na innym ? ?

Link spre comentariu

@jmaciek Mam na myśli, że płytę wrzucam do lapka w napęd...i działam.

Z DAT, nie jest tak prosto....zewnętrzna karta, cyfrowe wejścia, zgrać materiał.....jakby się to chciało mieć np. we FLAC . A tu rach ciach....i jest. Chwila roboty ?.

Link spre comentariu

:) tak patrząc to najbardziej kompatybilnym nośnikiem jest karta pamięci - mogę ją prawie na wszystkim odtworzyć, no może oprócz pralki i piekarnika :), i to bez żadnej roboty :) .

PS. Nie śledzę rynku car audio ale już chyba jakis czas temu nawet tam napęd CD zaczynał być rzadkością bo w lapkach czy stacjonarnych pc to już dawno temu...

Link spre comentariu

Od jakiegoś czasu sam myślę o jakiejś nagrywarce CD - głównie do "archiwizowania" winyli (a raczej - do "przegrania" ich w celu słuchania na co dzień). Póki co używam MD, ale tu głównym problemem są nośniki.

Widzę jednak, że na Allegro dominują jednak sprzęty Philipsa, na dodatek jednonapędowe, a taki Sony z dwoma napędami byłby idealny :D (pewnie można zrobić kopię płyty 1:1, z dzieleniem na utwory i skopiowaniem CD-TEXT?). Widzę, że u "szczeciniaków" jest takie Sony, ale wygląda jak po spotkaniu ze stopą słonia ? 

Tak że chyba sam poszukam dla siebie takiej alternatywy... tylko gdzie ja to postawię? ?

Link spre comentariu

Witam ponownie.

Zakupiony recorder Sony RCD-W100 zawiódł ?. Pierwszym objawem nagrywarki było..... macie rację, dobrze kombinujecie -laser-.

Pojawiły się problemy z nagrywaniem...niby recorder nagrywał, czas leciał, widział teoretycznie wszystko.  Po sfinalizowaniu płyty - okazuje się, że płyta jest pusta, na kompie jest to samo.

Za radą Andrzeja, recorder rozebrałem, sprawdziłem "sanki", był smar, może stary, umyłem je i nasmarowałem olejem silikonowym. Optykę umyłem w recorderze oraz odtwarzaczu CD.

Na razie oryginalną płytę przegrał bez błędu, dobrze sfinalizował - zobaczymy.

Czy to była usterka ? Może długo leżał ? Ktoś coś ?

Może komuś zalega taki laser ? Chętnie kupię ?

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

• +1 1
Link spre comentariu

• Admin

Ciesze się, że mogłem pomóc. W 20-30-letnich napędach często na prowadnicach głowicy stary smar gęstnieje do tego stopnia, że utrudnia prawidłową prace urządzenia. Brud na optyce również ma prawo się znaleźć.

Link spre comentariu

@sherlock @sherlock 

Na razie dzięki....zobaczymy.

Obecnie kręci płytę w programie "shuffle".

Niech trochę popracuje mechanizm.

Taki laser chętnie kupię - dane Sony

8-583-104-01 OPTICAL PICK-UP (KRM-220CAA)

Link spre comentariu

• 4 luni mai târziu...

Posiadam ten model, nie uzywam, ale tez nie chce sie go pozbyc... jeszcze.

o tu na starym zdjeciu go widac...

Link spre comentariu

• Admin
5 godzin temu, flyingcircus napisał:

Posiadam ten model,

Tak sobie myślę, że jeszcze ładnych parę lat będziesz nas zaskakiwał ;) :) 

Link spre comentariu

Spoiler
11 godzin temu, sherlock napisał:

Tak sobie myślę, że jeszcze ładnych parę lat będziesz nas zaskakiwał ;) :) 

zostały może ze 3-4 pozycje, które jeszcze na forum nie zagościły, oraz te wszystkie które jeszcze nie zostały zakupione, wiec całkiem możliwe ?

na zdjęciu u góry po prawej SONY TXD-RE210 którego jeszcze również nie było (tak myślę)... do jakiego działu wrzucić???

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.