Skocz do zawartości

Harman Kardon HK 990


Jockerboy

Rekomendowane odpowiedzi

2B40E194-72C0-4B21-8724-6BFC665E4936.jpeg

 

Witam, chciałbym w tym wątku podzielić się wrażeniami z użytkowania wzmacniacza HK990.

Mam go w sumie od niedawna więc w miarę możliwości będę starał się opisać jak mi się z nim układa.W drodze jest już do niego napęd cd HD 990.Wzmacniacz przyjechał do mnie z Niemiec. Ogólnie, pierwsze wrażenia po użytkowanej przez ponad rok Yamaha AX 900 są bardzo pozytywne w stosunku do HK 990. Chociaż jak na swoją klasę Yamaha także grała zacnie.Harman jest podpięty pod zestaw głośników marki STX Quant 300 ale w niedalekiej przyszłości zamierzam zamienić je na Electrino 500. Może się wydawać że kolumny Quant 300 takie proste i niedrogie ale co do dzwięku i jego jakości to nie ma co się czepiać, mają potencjał i naprawdę mogą konkurować z innymi często droższymi od nich rywalami zachodnich czy też zagranicznych marek z wyższej półki.

Co do HK 990 jest to mocna bestia prawie 200 W przy 8 Ohm i 206 W / 4 Ohm mocy znamionowej i 1000 W poboru prądu z sieci mówi swoje.W swojej klasie gra on moim zdaniem wyśmienicie i myślę że w pułapie do 10 tyś. Pln trudno znaleźć dla tej jednostki godnego rywala.
Jeśli ktoś z was miał go w swoich rękach to proszę o podzielenie się wrażeniami, uwagami za i przeciw. Pozdrawiam

 

 0EF4E2A0-35C6-49DB-9CC1-FFBD1164E1C2.jpeg  2B0C33E4-B886-412C-B8BA-D4B95C607698.jpeg

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

W środku wygląda bardzo interesująco:

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

fot.stereophile.com

 

a i tył zaiste imponujący

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak środek jak i tył jednostki jest bardzo imponujący i przemyślany. Potężne radiatory, dwa duże trafa, oraz elektronika w blokach-modułach.Z tyłu praktycznie można pod niego podpiąć wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.