Skocz do zawartości

Philips N-7125


Marek-41

Rekomendowane odpowiedzi

664_image_1_f.jpg

 

Philips N-7125

 

Niespotykana często na aukcjach wersja srebrna magnetofonu N-4504 . Jest to mój pierwszy zachodni magnetofon , który nabyłem w roku 1980 od perkusisty grupy "VOX". Poprzedni właściciel miał go zaledwie od paru miesięcy i udało mu się zdobyć konstrukcję dwuśladową , więc ten nie był mu już potrzebny . Nabycie czegoś takiego w tamtych realiach , to był niezły wyczyn i do dzisiaj się zastanawiam , jak mi się to udało . Nie byłem krezusem a i moi rodzice nie należeli do czerwonej mafii . Mój poprzedni magnetofon , krajowy M-2404S na prędkości 19 cm/sek odstawał od tego philipsa na 9,5 cm/sek. No i komfort obsługi był nieporównywalny . Trzy silniki , trzy głowice i trzy prędkości . Podsłuch po taśmie . Tego w krajowych konstrukcjach , oprócz niesamowicie drogiego i niedostępnego Koncerta  się nie spotykało .

Magnetofon był zupełnie nową konstrukcją firmy i niczym nie przypominał poprzedniej serii . Wprowadzono jako nowość hydrauliczny system naciągu taśmy i układ wyłączający napęd , gdy skończyła się taśma i szpule zaczynały się kręcić swobodnie . Oczywiście mogło się tak zdarzyć, gdy taśma nie była wyposażona w metalizowane końcówki . Magnetofon użytkuję do dnia dzisiejszego i sprawuje się świetnie . Ponieważ przez wiele lat był moim jedynym , intensywnie go użytkowałem i kilka lat temu musiałem mu wymienić głowice na nowe . Ma jeszcze oryginalny główny pasek napędowy . Jest łatwy w serwisie i polecam tą konstrukcję dla tych, którzy chcą posłuchać taśmy z naprawdę wysoką jakością , a nie dysponują dużą gotówką .

 

  664_image_2_f.jpg   664_image_3_f.jpg

 

 4,75 cm/sec: 35-11 000 Hz
 9,5 cm/sec: 35-19 000 Hz
 19 cm/sec: 35-25 000 Hz

 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


35 Hz -11,5 KHz. Więc szału nie ma . ale do zapisu mowy nadaje się ta prędkość znakomicie. Kolega co prawda robił eksperymenty na ciętej taśmie magnetowidowej i według niego , było już ok . Jednak to , tylko słyszałem , na pewno będzie taką taśmę trudno skasować na tym magnetofonie z powodu jej innych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.