Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Philips N-7125

Marek-41
 Share

Postări Recomandate

664_image_1_f.jpg

Philips N-7125

Niespotykana często na aukcjach wersja srebrna magnetofonu N-4504 . Jest to mój pierwszy zachodni magnetofon , który nabyłem w roku 1980 od perkusisty grupy "VOX". Poprzedni właściciel miał go zaledwie od paru miesięcy i udało mu się zdobyć konstrukcję dwuśladową , więc ten nie był mu już potrzebny . Nabycie czegoś takiego w tamtych realiach , to był niezły wyczyn i do dzisiaj się zastanawiam , jak mi się to udało . Nie byłem krezusem a i moi rodzice nie należeli do czerwonej mafii . Mój poprzedni magnetofon , krajowy M-2404S na prędkości 19 cm/sek odstawał od tego philipsa na 9,5 cm/sek. No i komfort obsługi był nieporównywalny . Trzy silniki , trzy głowice i trzy prędkości . Podsłuch po taśmie . Tego w krajowych konstrukcjach , oprócz niesamowicie drogiego i niedostępnego Koncerta  się nie spotykało .

Magnetofon był zupełnie nową konstrukcją firmy i niczym nie przypominał poprzedniej serii . Wprowadzono jako nowość hydrauliczny system naciągu taśmy i układ wyłączający napęd , gdy skończyła się taśma i szpule zaczynały się kręcić swobodnie . Oczywiście mogło się tak zdarzyć, gdy taśma nie była wyposażona w metalizowane końcówki . Magnetofon użytkuję do dnia dzisiejszego i sprawuje się świetnie . Ponieważ przez wiele lat był moim jedynym , intensywnie go użytkowałem i kilka lat temu musiałem mu wymienić głowice na nowe . Ma jeszcze oryginalny główny pasek napędowy . Jest łatwy w serwisie i polecam tą konstrukcję dla tych, którzy chcą posłuchać taśmy z naprawdę wysoką jakością , a nie dysponują dużą gotówką .

664_image_2_f.jpg   664_image_3_f.jpg

4,75 cm/sec: 35-11 000 Hz
 9,5 cm/sec: 35-19 000 Hz
 19 cm/sec: 35-25 000 Hz

• +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 8
  • Creată
  • Ultimul Răspuns

Cele mai bune postere din acest subiect

• sherlock

3

• ArturP

2

• ke_raj

2

• Marek-41

2

• Admin

A mam pytanie: jakość na najniższej prędkości przesuwu ma zadowalającą jakość? Jak wtedy prezentuje się ten magnetofon na tle kaseciaka?

Link spre comentariu

35 Hz -11,5 KHz. Więc szału nie ma . ale do zapisu mowy nadaje się ta prędkość znakomicie. Kolega co prawda robił eksperymenty na ciętej taśmie magnetowidowej i według niego , było już ok . Jednak to , tylko słyszałem , na pewno będzie taką taśmę trudno skasować na tym magnetofonie z powodu jej innych parametrów.

Link spre comentariu

• Admin
12 godzin temu, Marek-41 napisał:

na pewno będzie taką taśmę trudno skasować na tym magnetofonie z powodu jej innych parametrów.

Koercja taśm VHS jest wyższa niż taśm type I więc prąd kasowania musi być znaczny. Magnetofony nieprzystosowane do taśm EE będą mieć z kasowaniem znaczny problem.

Link spre comentariu

Po to są te całe antywebery czy megagausy abo jakoś tak ?.

Nie no oczywiście żartuję. Aby nie wywoływać niepotrzebnej dyskusji, nic więcej nie napiszę.

?OBIECUJĘ ?

Link spre comentariu

• 6 luni mai târziu...
  • G.Moderator

Dane techniczne:

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.