Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Tascam Ministudio Porta ONE

Niecerkiewny
 Share

Postări Recomandate

IMG_3959.JPG

TASCAM Ministudio Porta ONE

Specifications

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 4-channel

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x servo

Tape Type: CrO2

Noise Reduction: DBX

Frequency Response: 40Hz to 12.5kHz  (Cr02 tape)

Signal to Noise Ratio: 85dB  (DBX)

Wow and Flutter: 0.05%

Total Harmonic Distortion: 3%

Input: 300mV (line), 3mV (mic)

Output: 0.3V (line)

Dimensions: 330 x 250 x 70mm

Weight: 3kg

Year: 1984

IMG_3960.JPG IMG_3961.JPG IMG_3962.JPG IMG_3963.JPG 

IMG_3964.JPG

Dość fajny w serwisowaniu, łatwy dostęp do płyt PCB, okablowanie odłączane wtykami. 

IMG_3921.JPG IMG_3922.JPG IMG_3923.JPG IMG_3924.JPG 

IMG_3926.JPG IMG_3933.JPG IMG_3947.JPG

• Super (+1 pts) 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin

dbx jak się sprawuje? Przeważnie w sprzęcie konsumenckim trochę ten system kuleje. Pompowanie wielu osobom przeszkadza na tyle, że rezygnują z niego.

Link spre comentariu

Mi osobiście dbx bardzo pasuje, w tym modelu jest też ok, choć uważam, że zewnętrzne są jakoś "szersze" w brzmieniu.  Z pewnością dbx nie nadaje się do każdego zastosowania, ale zgrywając muzykę z LP można fajnie uwypuklić pewne elementy...

Na pewno przydałby się tu szerszy zakres bo 40Hz to 12.5kHz nie jest specjalnie ciekawy. Ja lubię jak wszystko mocno "cyka" i trudno to tutaj wyciągnąć. Całokształt brzmi jednak zadawalająco, nie wiem czy to jakaś sugestia marką Teac/Tascam, której jestem fanem, czy też po prostu na końcu brzmi to znośnie i ciekawie...

Link spre comentariu

• Admin

Pytanie co jest tu ograniczeniem. Mam na myśli pasmo przenoszenia. Najprawdopodobniej elektronika bo głowica .... ona chyba nie jest tu winna. 

Link spre comentariu

BARDZO WAŻNE jest dopasowanie (głównie przerobienie, gdyż znaleźć jest trudno) zasilacza w tej serii, ponieważ Tascam zagrał z backhandu i wprowadził odwrotną polaryzację w zasilaczach. Tak więc plus jest na zewnętrznej obudowie a minus na bolcu, odwrotnie niż w powszechnych na rynku zasilaczach!!!

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Link spre comentariu

• Admin
17 minut temu, Niecerkiewny napisał:

Tak więc plus jest na zewnętrznej obudowie a minus na bolcu, odwrotnie niż w powszechnych na rynku zasilaczach!!!

Na szczęście dali informację o tym na obudowie. Jednakże chyba nie każdy jest na tyle czujny i może tego nie zauważyć. A wstawili diodę zabezpieczająca w szereg? Powinni tak w sumie zrobić. Chyba, że chcieli dać robotę dla swoich serwisów :) 

Link spre comentariu

Jest dioda, nie spali, ale i nie zadziała ze złym zasilaczem. I w ten sposób nabyłem sporo modeli, tzw niedziałających.

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

• Admin
1 minutę temu, Niecerkiewny napisał:

I w ten sposób nabyłem sporo modeli, tzw niedziałających.

Dobre :D Podobna sprawa jak kupno decka ze spalonym bezpiecznikiem we wtyczce. Albo niedziałającego w ogóle a po włożeniu kasety nagle sprawnego :) 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.