Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

SHARP RT-1122H

Niecerkiewny
 Share

Postări Recomandate

Z racji, iż kolejny trafił do mnie dziś na stół, krótka prezentacja...

Capture22.jpg.20edf4e325f758dce184b6455b1672dd.jpg

SHARP RT-1122H

Magnetofon był częścią kompletu pod dumną nazwą LIVE 2200 z roku 1978, składającego się z "kunsztownego" regału, gramofonu, radia, wzmacniacza oraz dwóch kolumn (foto niżej).

Co prawda deck niskiego lotu, ale urzekł mnie wygląd i popełniłem już trzy takie modele na stole w moim życiu...

Specification:

Type: 4-track, 2-channel stereo cassette deck

Tape speed: 4.8cm/s

Recording system: AC bias system (84kHz)

Erasing system: AC erasing

Wow and flutter: 0.09% WRMS

Frequency response: 40Hz-10kHz +/-3dB Normal Tape, 40Hz-12kHz Chrome Tape

Signal to noise ratio: 50dB

Distortion: 1.5%

Channel separation: 35dB

Erase ratio: 65dB

Dimensions: WHD: 390x158x245mm

Weight: 5kg

Capture11.jpg.e56312bd2f93019d027a99b5620f1ce7.jpg

Za każdym razem serwis polegał na tych samych czynnościach.

Czyszczenie wewnątrz/zewnątrz

Wymiana wszystkich pasków - już chyba nie ostał się ani jeden model z całymi oryginalnymi paskami

Wymiana gumowego idlera na osi kapstanu - zawsze do wymiany.... bolączka Sharpa, chyba wszystkie modele z tym rodzajem idlera cierpią na jego "zgumolenie"

Wymiana gumowego idlera na kole przewijania oraz na kole od nawijania taśmy - zazwyczaj do wymiany

Wszystkie żarówki do wymiany - mało co która świeci - oczywiście z tych oryginalnych

Wymiana na nowe kondensatorów na PCB silnika oraz zasilania tak profilaktycznie...

Czyszczenie potencjometru poziomu zapisu oraz przełącznika record/play

Wymiana kondensatora Rifa przy włączniku, jak sam do tej pory nie wybuchł to pewnie zaraz wybuchnie...

Ustawianie prędkości przesuwu oraz leveli play/rec

IMG_4347.JPG.88b8934023707a4b8a8ff8020f7d3a9a.JPG  IMG_4353.JPG.51dc0dc8c562d39aa3a440b969c1fcb2.JPG  IMG_4370.JPG

Idler na osi kapstanu - zazwyczaj gumowa maź, która "zaraża" również koło odbierające do nawijania taśmy....

IMG_4381.JPG.27518ae68c8ffc3fb32070f69f7e67b9.JPG

Editat de Niecerkiewny
  • Super (+1 pts) 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin
45 minut temu, Niecerkiewny napisał:

Idler na osi kapstanu - zazwyczaj gumowa maź, która "zaraża" również koło odbierające do nawijania taśmy....

To nie było najszczęśliwsze rozwiązanie. W RT5100 też mi to dało "w kość".

Link spre comentariu

• G.Moderator

@walkerfreeman miał na to dobry patent. Idler idlerem ale gumową cześć na wałku capstana zastąpił bodajże częscią z gumowej rurki. To działało.

Swoją drogą deck fajny i opis również :)

Link spre comentariu

Ja swego czasu kupiłem po metrze takiego cudaka należy zwrócić uwagę na twardość - musi być powyżej 70 w skali Shore, wiercę dziurkę jaką mi potrzeba i dobieram średnicę zewnętrzną... czasem trochę zeszlifuję na wkrętarce używając do pomiarów suwmiarki jeśli potrzeba dokładności np. 4,7mm ... działa jak ta lala.... zdradziłem chyba mój patent?!! :)

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

dorabiam z tego też czasem jakieś cudaczne wymiary idlerów.... gdy potrzeba coś grubszego na przykład.... można dociąć długość i wywiercić co się chce....

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

• 1 an mai târziu...

Wizualnie jest super. Tylko czy to samo można powiedzieć o dźwięku, po reanimacji ? Czy raczej odsłuch odstaje od walorów wzrokowych ?

Link spre comentariu

• Admin

Szału to nie robi i pozostaje kwestia czy zaakceptujesz ten specyficzny dźwięk dźwięk sprzętów z tamtych lat. Niestety ma on swoje lata. Jak mawia klasyk: "co nie zagra to dowygląda" :D 

• O.K. (0 pts) 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.