Niecerkiewny Postat Decembrie 16, 2019 Postat Decembrie 16, 2019 LUXMAN K-8 Niedawno był grzebany i póki pamiętam to wstawię. K-8 to w miarę podstawowa maszyna, niczym specjalnym się nie wyróżnia. Wykonana z precyzją znaną u tego producenta, nic nie wydaje się przypadkowe, przemyślane rozwiązania. Brzmi i funkcjonuje to bardzo przyzwoicie, do niczego nie idzie się przyczepić, dobry i pewny wybór. Tak jak na Luxman'a przystało charakteryzuje się pełną gamą dźwięków nie narzucających się, jest spokojnie, może trochę szerzej górę bym tu chętnie usłyszał, ale może mi się tylko tak wydaje... Przyjemny i schludny zarówno przy odtwarzaniu jak i recordzie... Specifications Type: 2-head, single compact cassette deck Track System: 4-track, 2-channel stereo Tape Speed: 4.75 cm/s Heads: 1 x record/playback, 1 x erase Motor: DC servo Tape Type: type I, CrO2, Metal Noise Reduction: B Frequency Response: 30Hz to 17kHz (Metal tape) Signal to Noise Ratio: 65dB (dolby B) Wow and Flutter: 0.055% Total Harmonic Distortion: 1.5% Input: 100mV (line), 0.3mV (mic) Output: 1V (line) Dimensions: 438 x 285 x 108mm Weight: 6kg W środku zgrabny porządek, dobre jakości podzespoły. Z pewnością do wymiany na dzień dobry Rifki obok włącznika, jak już nie pękły to pewnie buchną już wkrótce - koniecznie do wymiany! Paski zazwyczaj już nie trzymają i zalecane jest wymiana, nawet jeśli jeszcze coś tam ciągną, to wiekowy już sprzęt i taki zabieg powinien być odgórnie przesądzony. Czyszczenie idlerów, te o dziwo wytrzymały próbę czasu nadal giętkie i żwawe, zostały te co były. Czyszczenie przełączników, rolek, głowic, generalne sprzątanie wszystkich zakamarków. Dość sporo rozbierania, aby dostać się do mechanizmu, ale jak już tu grzebiemy to rozebranie i wyczyszczenie i tak jest po drodze... 1 1
Admin sherlock Postat Decembrie 16, 2019 Admin Postat Decembrie 16, 2019 12 godzin temu, Niecerkiewny napisał: nic nie wydaje się przypadkowe, przemyślane rozwiązania. Charakterystyczny układ klawiszy funkcyjnych. Ergonomia przede wszystkim. W innych modelach Luxman'a bywało różnie. Człowiek zachodził w głowę co konstruktorzy mieli na myśli. W dużej mierze "luxy" mają swoje charakterystyczne brzmienie. Takie analogowe .. słodkie ... . Można takie brzmienie polubić.
Admin Comentariu recomandat sherlock Postat Februarie 25, 2021 Admin Comentariu recomandat Postat Februarie 25, 2021
Postări Recomandate
Postat de sherlock,
service manual / instrukcja serwisowa
Recomandat de sherlock
0 reacții
Mergi la acest postare
Please register to see more content.
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum