Skocz do zawartości

Akai GX-65 / GX-65 mk2


kefas

Rekomendowane odpowiedzi

AKAI GX-65

Akai_GX65_p.jpg.866309b4779059cbb1f639cb7b502203.jpg

 

Mój Akai GX-65

Na wstępie przepraszam wszystkich za ewentualne niedociągnięcia, bo to mój pierwszy temat jaki założyłem. Więc proszę o wyrozumiałość

 

 

 

Dane techniczne:

Type: 3-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.76 cm/s

Heads: 1 x record, 1 x playback, 1 x erase

Motor: 1 x reel, 1 x capstan

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C

Frequency Response: 15Hz to 21kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 72dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.06%

Total Harmonic Distortion: 0.7%

Input: 70mV (line)

Output: 0.388V (line)

Dimensions: 425 x 137 x 353mm

Weight: 5.5kg

 

Akai_GX65_inside.jpg.7a742b263f6df584122bd782845a25a2.jpgAkai_GX-65_mechanism.jpg.e866294d538323911607b47e1604e97f.jpgAkai_GX-65_heads.jpg.c1e8333be3c364124928fb9a680f733f.jpgAkai_GX-65_inside2.jpg.060bea87f35fadddbc219c128202399c.jpgAkai_GX-65_rear.jpg.4a08b13865f0670788408be859e05a73.jpg

  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trochę opisu:

Nie potrafię pięknie i rzeczowo opisywać, więc napiszę tak:

to mój pierwszy poważny Deck. W młodości miałem kilka magnetofonów, a o takim to mogłem tylko pomarzyć. Kupiłem go jakieś 2lata temu i dałem 250zł. Jak gra? Wszystko zależy jak materiał został nagrany. Oryginalne kasety generalnie grają u mnie słabo, choć zdarzają się wyjątki. Nagrywa według mnie, i po tym co na nim usłyszałem, w zależności od jakości zapodanego materiału: jest lepiej lub gorzej. Jest wybredny pod względem kaset. I tak np. nie toleruje Basf, z jednym wyjątkiem (zdjęcie poniżej)

Te akurat nagrywają bardzo dobrze. Może to kwestia umiejętności nagrywania?

Bardzo dobrze nagrywa na TDK. Jeśli chodzi o sama taśmę ( Fe, Cr, Metal) to ciężko mi się wypowiedzieć.

Powiem tylko, że tam gdzie zaopatruje się w kasety (sklepy ze starociami, bazarki) znalazłem kiedyś nagrane TDK MA-R. Jak to pięknie zagrało, tak z ,,mięsem, tłusto'' kiedy ma cyknąć górą to cyka, kiedy przywalić basem, to i walnie no dla mnie miód.

Czy poleciłbym Akai? Tak, na pewno są lepsze ale jako pierwszy Deck zdecydowanie polecę go innym, przy czym koledzy z forum na pewno mogliby powiedzieć coś więcej. Ja bardzo chciałbym pójść teraz wyżej i znaleźć coś co będzie nagrywało zdecydowanie lepiej i tolerowało większość kaset, np. Basf, bo mam ich trochę a pOki co ozdabiają ścianę w garażu. 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Jak na ten "pierwszy raz" wyszedł Tobie całkiem ładny temat :)

Z "lubieniem" kaset przez poszczególne decki bywa tak, że taśma użyta może odbiegać znacznie parametrami od tej, na której był kalibrowany (i dostosowany)przez producenta. Taśmy producentów europejskich znacznie lepiej "sprawują się" w deckach produkcji również europejskiej, ale też w tych wyposażonych w regulację nie tyko poziomu biasu ale też czułości taśmy. Decki z pełną kalibracją radzę sobie jeszcze lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.