Skocz do zawartości

Akai DS-5


Silverpoint74

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie 19.12.2019, 17 19 53.jpg

 

AKAI DS-5

 

 

Dziś zrobiłem SPA popularnego selektora źródła AKAI DS-5. Konstrukcja bardzo łatwa do rozebrania i wyczyszczenia. W środku, jak widać, żadnej magii nie ma.
Ten selektor wygląda na zrobiony naprawdę pancernie. Cała obudowa z alu, przełączniki również wyglądają solidnie (zwróćcie uwagę na ich metalowe koła zębate).
Jedyne plastikowe elementy obudowy to małe pokrętła. Pokrętło MONITOR jest zrobione z aluminium ALE w środku ma wklejony plastikowy element który u mnie się odkleił. Popularny klej cyjanoaklyrowy załatwił sprawę na następne 30’lat ?

Reasumując: nie bez powodu ten selektor jest poszukiwanym towarem, a jego ceny są raczej wysokie. Występował w wersji srebrnej i czarnej, z tym, że w Europie dostępna była tylko wersja srebrna więc jak ktoś chciałby czarny to najprędzej kupi w USA lub JP.
Selektor w rzeczywistości jest dość mały więc idealnie nadaje się dla osób które nie gustują w „wieżach po sufit” i chciałyby umieścić go w jakimś mało widocznym miejscu.

 

Zdjęcie 19.12.2019, 16 51 38.jpg Zdjęcie 19.12.2019, 16 52 27.jpg Zdjęcie 19.12.2019, 16 53 43.jpg 

 

Zdjęcie 19.12.2019, 16 54 04.jpg Zdjęcie 19.12.2019, 17 08 46.jpg Zdjęcie 19.12.2019, 17 09 50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

No po takim profesjonalny spa to ten przełącznik będzie działać przez kolejne 20-40 lat ? Ostatnio jak kojarzę często pojawiał się na znanym portalu aukcyjnym i jego ceny nie były niestety niskie. Szkoda tylko, że ma niewiele gniazd ale dla fana Akai jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 4 miesiące temu...

Srebrnego Akai DS 5 używam już od kilku lat. Pare dni temu ustrzeliłem w sumie normalnych pieniądzach czarnego, ale uszkodzonego DS5.

Mam kilka magnetofonów, DATów i MD z których korzystam i kolejny selektor raczej jest mi potrzebny.

Chcę spróbować połączyć je ze sobą. Wyjście na wzmacniacz w jednym połączyć z wejściem w drugim. Wiem, stracę jedno podłączenie, ale mój wzmacniacz, a właściwie przedwzmacniacz Pioneer C90, mimo wysokiej klasy, obsługuje tylko jedne wejście Tape1 przez korektor. Tape2 już nie. 

Usterka w drugim DS5 to zimne luty przy wszystkich gniazdach cinch. W jednym wyrwane oczko lutownicze i musiałem trochę improwizować. Z resztą można to zobaczyć na fotkach.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.