Skocz do zawartości

Podpięty Pioneer Auto BLE - meandry systemu


Audiotetryk

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja z użytkowania na gorąco:

Nagrywałem z taniutkiego, ale przyzwoicie grającego Grundig CD-8150. Żeby sprawdzić kalibracje, wybrałem kasetę Basf Chrome Super, czyli coś, do czego ten magnetofon na pewno nie był kalibrowany w fabryce ;) Nagranie bez kalibracji nieco cichsze z nadmiarem wysokich tonów. Kalibracja poprawnie ustawiła czułość taśmy (nie idealnie, ale wystarczająco), oraz przywróciła równowagę tonalną. Nagranie wierne, momentami nie do odróżnienia od źródła. Gdybym robił to samodzielnie, pewnie minimalnie obniżył bym bias, żeby minimalnie uwypuklić wysokie tony w stosunku do tego co robi super auto ble. Szkoda, że ten model nie posiada takiej możliwości, jak np CT-S820S z automatem + regulowanym biasem w kilkunastu krokach.

Kolejna rzecz, na którą od razu zwróciłem uwagę, to bardzo niski poziom szumów. Nawet w cichych fragmentach nagrania nie przeszkadzają w odsłuchu.

Co tu dużo mówić- porządne urządzenie :)

 

Jestem ciekawy odczuć innych użytkowników Pioneerów na temat kalibracji super auto ble w praktyce. Teoria głosi, że ustawia ona aż cztery parametry zapisu, ale istniały jej różne wersje.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
Godzinę temu, Audiotetryk napisał:

Teoria głosi, że ustawia ona aż cztery parametry zapisu, ale istniały jej różne wersje.

BLE ustawia trzy parametry, chyba że EQ rozbitą na dwa stopnie potraktujemy z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O to mi chodziło. Poprzedni Pioneer podczas kalibracji pokazywał co w danej chwili dostraja. Było tam eq mid, oraz eq high z tego co pamiętam. W tym jest tylko ikonka, która mruga podczas kalibrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.