Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Jakość dostępnych części zamiennych

Jakub K
 Share

Postări Recomandate

• Moderator cassette

Temat poruszany wiele razy, można by rzec temat rzeka.

Na początek pokażę Wam górne zawieszenia zamawiane na najbardziej znanym portalu. Trzy górne zawieszenia zamawiane u dwóch dostawców. O zgrozo każde inne ?

Pierwsze od lewej nie dosyć że inny kolor bardziej srebrzyste i błyszczące to dodatkowo cieńsze i bardziej wiotkie. Środkowe i prawe zawieszenie, zamawiane osobno, grubsze i sztywniejsze, kolor bardziej wpadający w odcień oliwkowy ale zgrubienie które idzie na brzegu membrany różnej szerokości! W sumie najlepiej pasujące zawieszenie to to po prawej stronie.

Ja mając tego więcej dobrałem w pary pod kątem koloru i sztywności, żeby chociaż głośniki grały w miarę jednakowo.

IMG_20200120_202240.jpg.514c55b801cc4017dc1a664691223a8e.jpg 

Tu widoczne lewe zawieszenie w porównaniu z membraną. Widać że to małe zgrubienie jest o wiele węższe niż przetłoczenie membrany 

IMG_20200120_202824.jpg.dc7837a744f9f133190b577fcd12ed18.jpg

Podobnie z zawieszeniami do średniotonowców - różne szerokości zgrubienia które powinno pasować do rantu membrany. W sumie idzie to pod spód i nie widać ale żeby aż taka niepowtarzalność kształtu była? ?

IMG_20200120_202539.jpg.9b81442810c6c76acad7c7dc4cc64b16.jpg

Jak żyć?

Ostatnio zamawiam tylko ze strony Tonsilu, chyba że czegoś nie mają.

A jakie są Wasze doświadczenia?

Editat de Jakub K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 11
  • Creată
  • Ultimul Răspuns

Cele mai bune postere din acest subiect

• Jakub K

6

• sherlock

4

• Mandragor

2

Cele mai bune postere din acest subiect

Imagini postate

• Moderator cassette

No właśnie tak dostałem. Te bardziej zielonkawe są kupione razem od jednego dostawcy i niestety dwie "wersje" ☹️

To samo z zawieszeniami do średniotonowych.

Editat de Jakub K
Link spre comentariu

• Admin

Mogę zrozumieć, że ktoś ściąga z Chin i co dostawa to różnica. Jednakże klient powinien dostać parę.

Link spre comentariu

Ostatnio wymienialem zawieszenia i membrany w Altonach , szlak mnie trafiał 3 razy odsyłałem przesyłkę bo za każdym razem dostałem parę nie do pary, różnica jak kolega Jakub wspomniał dla kogoś kto się nie zna to może nie zauważy, ale jest widoczna. 

Link spre comentariu

• 2 luni mai târziu...
  • Moderator cassette

Jestem w trakcie regeneracji głośników do Altusów 140 i niestety kompletne zestawy naprawcze przyszły z Tonsilu już ze 2 miesiące temu. Jak na złość sprawdziłem 3 kartony i nie wiem czemu ale czwarty nie był wcześniej otwarty.

Dziś wydobyłem z tego kartonu zestaw do GDN i niestety nie jest najlepszej jakości. Gdybym to zauważył wcześniej na pewno bym to reklamował. Teraz po tak długim czasie niestety musi tak zostać :( na szczęście uszkodzenia są powierzchowne i widoczne przy przybliżeniu ale wkurzają.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Link spre comentariu

• Admin

Jak niezamontowane to spróbuj mimo wszystko reklamować. Nie każdy ma ostatnio czas by przesyłki sprawdzać od razu po ich otrzymaniu.

Link spre comentariu

• Moderator cassette

Po dokładnym sprawdzeniu, że to nie będzie przeszkadzać podczas grania poszło już do wklejenia.

Link spre comentariu

• Moderator cassette

Nie, to jest wada powiedzmy kosmetyczna, nie ma żadnych uszkodzeń na wskrość membrany, po prostu jak się przyjrzeć to nieładnie wygląda. Gdyby to było pęknięcie na wskrość wtedy bym kombinował.

Link spre comentariu

Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.