Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

SHARP RT-3151

Niecerkiewny
 Share

Postări Recomandate

Kolejna wizja projektantancka i spory zryw technologiczny. Bardzo dobrze prezentujacy się magnetofon o równie dobrym brzmieniu i wielu ciekawostkach technicznych. Doskonały dla tych, którzy lubią popstrykać i się pobawić w ustawienia... opcji moc.

IMG_5394.JPG.f6a15607be19a99762251eb121dd22b2.JPG

SHARP RT-3151

Specifications

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Tape Type: type I, FeCr, CrO2

Noise Reduction: B

Frequency Response: 30Hz to 16kHz  (FeCr tape)

Signal to Noise Ratio: 65dB  (dolby B)

Wow and Flutter: 0.06%

Input: 50mV (line), 0.2mV (mic)

Output: 0.775V (line)

Semiconductors: 1 x LSI, 5 x IC, 51 x transistors, 29 x diodes, 2 x LED

Dimensions: 442 x 144 x 357mm

Weight: 9kg

IMG_5395.JPG.9d6d4ef3a13ad3d3d7c36bfc0a90ae67.JPG  IMG_5396.JPG.c593c519f377df1162c31c5a677eefc1.JPG  IMG_5397.JPG.1899064851ccd71e9cd015953f493eab.JPG  IMG_5398.JPG.b60a17d10067879c61dfac045017cedb.JPG 

Niestety po wielu latach od daty produkcji pojawiają się bardzo typowe usterki. Często wylany wyświetlacz, skruszona zębatka przewijania w tył oraz niemal pewna usterka - zgumolony idler na osi kapstanu. Paski napędowe oczywiście również do wymiany, ale to akurat ma każdy deck z takim stażem... 

• Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin
3 minuty temu, Niecerkiewny napisał:

Często wylany wyświetlacz

Te modele z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym mają jakiegoś pecha. W ostatnim czasie bywały aukcje z tym i podobnym i modelami i własnie często było widać plamy na wyświetlaczu albo deck na zdjęciach był wyłączony co nasuwało  podejrzenia odnośnie stanu wyświetlacza. 

Link spre comentariu

• Admin
1 minutę temu, chorazy3 napisał:

Ogólnie fajny sprzęt.

Ja generalnie poluję na modele sygnowane Optonica. Kilka mam na oku.

Link spre comentariu

49 minut temu, sherlock napisał:

poluję na modele sygnowane Optonica

Mam teraz na stole, ale obawiam się, że jest wylany wyświetlacz.... jak zrobie zasilanie to się przekonam... w sumie w środku taka sama, dodane kilka rzeczy wzgledem 3151

Typowa usterka - pęknięta zębatka cofania - na szczęście jest to na tyle powszechna usterka, że doczekała się ogólnodostepnego zamiennika na łebaju... 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Rozlany idler na osi kapstanu to norma.... raczej nie ma co się spodziewać, że przetrwał próbe czasu... 

Do jeszcze jednej typowej usterki można też zaliczyć pęknięty plastik trzymający docisk łoża głowicy... na cztery unity w trzech pękniety... oczywiście kulki zaginęły, trzeba coś dopasować.... nawiercam głębiej i daję dłuższy o 3mm wkręt, gdyż z tyłu jest kolejny plastikowy bolec mocowania silnika, tak więc skręcone razem dłuższym wkretem na wylot wytrzyma kolejne 40 lat....

Rolka dociskowa ma sporą tendencję do twardnienia, w trzech na cztery musiałem wymienić.... 

W jednym z egzemplarzy siadł też relay :(

Editat de Niecerkiewny
Link spre comentariu

• Admin
3 godziny temu, Niecerkiewny napisał:

Rolka dociskowa ma sporą tendencję do twardnienia, w trzech na cztery musiałem wymienić.... 

U mnie w RT-7000 to była twarda jak kamień. Ale pasuje od Pioneer'a.

Link spre comentariu

Widać to zależy od rodzaju gumy użytej do budowy rolki dociskowej - w 3151 jak widać guma twradnieje z czasem i na 99% bedzie wymagana wymiana....

Link spre comentariu

• Admin

Po tylu latach guma ma do tego prawo. Dobrze, że są jakieś zamienniki. Najbardziej irytuje mnie ten idler na osi capstanu. Trzeba samemu coś "rzeźbić" niestety.

Link spre comentariu

Pełny recap elektrolitów na płytce zasilania.... te modele 3151 nie miały bezpiecznika sieciowego, tak więc wstawiłem bezpiecznik i suppression cap - co dziwne na płytce jest nawet miejsce na te podzespoły - nie wiem czemu ich nie wstawili. W Optonice były już wstawiane fabrycznie...

Editat de Niecerkiewny
  • +1 1
Link spre comentariu

• Admin
32 minuty temu, Niecerkiewny napisał:

nie wiem czemu ich nie wstawili. W Optonice były już wstawiane fabrycznie...

Optonica była traktowana jako taki "lepszy Sharp".

Link spre comentariu

18 minut temu, sherlock napisał:

"lepszy Sharp"

No poza kilkoma drobnymi udoskonaleniami, niczym się nie różnią... mechanizm i dżwiękowa sekcja te same...

Link spre comentariu

Czy jest sens dawać takie dobre kondensatory do sekcji zasilania ?

Pytam bo sam zwykle takie daję a widzę, że kolega zna się na elektronice.

Editat de chorazy3
Link spre comentariu

11 minut temu, chorazy3 napisał:

Czy jest sens

Raczej nie, ale z racji, że jak kupuję to głównie w miarę najlepsze w rozsądnej cenie i większej ilości... po prostu w większości mam złote nichicony w skrzyneczkach to je pakuje... 

Link spre comentariu

• Admin
11 minut temu, chorazy3 napisał:

Czy jest sens dawać takie dobre kondensatory do sekcji zasilania ?

Jak szaleć to szaleć ;) Akurat te Nichicon FG są u nas dość w miarę dostępne. W zasilaczu w moim BX-300 również zastosowałem te kondensatory. Więcej TUTAJ.

Równie dobre np. Panasonic FC czy niektóre serie Elny. Problem jest tylko z dostępnością konkretnych typów - wartość pojemności i napięcia.

Link spre comentariu

Teraz, sherlock napisał:

Jak szaleć to szaleć

Nie ukrywam, że gdy kupuje dla klienta kondy na zamówienie zawsze kilka sztuk zostanie, nie to żebym oszukiwał i kitrał sobię parę sztuk, ale jak kupuję 20 zamiast dwóch to klient ma niższą cenę i ja też... czasem coś zostaje bo taniej kupić 5 niż 1 (jednostkowo)... zresztą nawet jak kupuję typowo dla siebie to staram się brać lepsze.... nie pakuję chińszczyzny....

1 minutę temu, Niecerkiewny napisał:

nie pakuję chińszczyzny....

w sensie tych najtańszych, bo zapewne i tak wszystko jedzie z Chin.... :)

Link spre comentariu

Po za tym, jest jeszcze jedna kwestia - jako serwisant zauważyłem, że lepiej sprzedają się te ze złotymi, bo klient (co jest w sumie prawdą) jak widzi "złoto" to myśli - łoł, to musi zapierd...ć, miałem kilka jednakowych modeli, zrecapowałem dwa na złotych i dwa na bardziej zwykłych, tez dobrych nichiconach, tyle, że brązowych (wysokiej klasy btw) no i wpierw sprzedały się dwa ze złotymi "plombami".... te z brązowymi leżały sporo na półce.... hehehhehe

tak przy okazji kończę już czwarty egzemplarz.... nie udało mi się w jeden dzień jak planowałem.... heheheh 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.