Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

AIWA AD-F350Z

Jakub K
 Share

Postări Recomandate

• Moderator cassette

AIWA AD-F350Z

IMG_20200204_165244.jpg.8ae5a2ddae4d503a9d2953eddc5ff508.jpg

IMG_20200204_165812.jpg.c08f0a69daf5e899384ca8c140d8d722.jpg

IMG_20200204_170109.jpg.b2c1643f695ea72b32465172af3d5a69.jpg  IMG_20200204_170214.jpg.ca7496e412e6f2fb68e169a9187c64fa.jpg  IMG_20200204_170246.jpg.3b27e9f7f11b71c772c12270d5e1e067.jpg  IMG_20200204_170123.jpg.5e41ca97e46a17378b5a4330163f32e1.jpg  IMG_20200204_170140.jpg.b9bc89b5f7bc75b154c88b89f9036539.jpg  IMG_20200204_170234.jpg.ebf839eccbaa4c8b08a1c39a16a5fd44.jpg  IMG_20200204_170254.jpg  IMG_20200204_170258.jpg  IMG_20200204_170404.jpg

Przetłumaczone z sieci:

Aiwa AD-F350Z to stereofoniczny magnetofon z redukcją szumów Dolby B i C. Został wprowadzony przez Aiwa w 1985 roku, a sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosiła 190 USD. Zaprzestano produkcji 2 lata później w 1987 roku.

Główne cechy Aiwa AD-F350Z to: 2 głowice, analogowy 3-cyfrowy licznik taśmy, automatyczny wybór rodzaju taśmy z obsługą normalnych, chromowanych i metalowych taśm, napędzany paskiem transport jednokapstanowy.

Typowy ładowany od przodu magnetofon kasetowy z przedziałem kasetowym znajdującym się po lewej stronie magnetofonu. Ładowanie taśmy jest obsługiwane ręcznie a kaseta musi być umieszczona stroną do odtwarzania skierowaną do przodu kieszeni.

Ledowe wskaźniki poziomu sygnału. W pełni logiczne elementy sterujące transportem zastosowane w F350 pozwalają mu reagować na najdelikatniejszy kontakt z palcem, zapewniając szybki i łatwy wybór funkcji transportu.

Dolby B i C, złącze jack dla słuchawek, gniazda RCA i DIN do wyboru za pomocą przełącznika w tylnej ściance.

Oczekuje na czyszczenie i serwis więc będzie ciąg dalszy :)

• O.K. (0 pts) 1
  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin

Tradycyjnie w Aiwie ktoś gumką wytarł opisy elementowi na płytkach ;) Na szczęście elektroniki nie upchano w niej dużo to Jakubie łatwo dojdziesz gdzie co jest :) 

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

• G.Moderator

Tak od ręki, to trudno znaleźć dane techniczne tego nietuzinkowego magnetofonu. Mam tylko tę stronę. Reszta płatna.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Editat de ke_raj
  • +1 1
Link spre comentariu

• Moderator cassette

Jeszcze zdążyłem dzisiaj dobrać się do mechanizmu.
Oczywiście paski - smoła, czyszczenie tego to masakra ?. Faktycznie nic nie można znaleźć w sieci więc długość paska dobrałem wg przymiarek innymi paskami. Potrzebny jest o obwodzie mniej więcej 22,5cm i szerokości około 4-5mm. Trzeba będzie coś poszukać. Drugi do licznika to już formalność - coś znajdę.

PS
Zmierzyłem ślad na kole zamachowym - 4mm, znalazłem od AIWA AD-R470, chyba się nada

wymiary:

ŚREDNICA 70 MM

SZEROKOŚĆ 4 MM

GRUBOŚĆ 0,5 MM

DŁUGOŚĆ 220 MM

• Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu

• Moderator cassette

A swoją drogą dlaczego wszędzie podają typ AD-F350 skoro na decku nigdzie nie ma tego AD?

Link spre comentariu

• Admin

Różnie ludzie piszą. Jedni AD-F350 zaś inni F350. W sumie nie ma to znaczenia bo i tak wiemy, że to ten sam model.

Link spre comentariu

• G.Moderator
9 godzin temu, Jakub K napisał:

A swoją drogą dlaczego wszędzie podają typ AD-F350 skoro na decku nigdzie nie ma tego AD?

Jest, jest. Zerknij, proszę, na fotki tylnej ścianki. ;)

• +1 1
Link spre comentariu

• Moderator cassette
52 minuty temu, ke_raj napisał:

Zerknij, proszę, na fotki tylnej ścianki

No patrz a patrzyłem z 5 razy, widać wiek już nie ten ?

Link spre comentariu

• Moderator cassette

Dziś dotarł pasek od AD-R470 - pasuje elegancko :)

Czyli ciąg dalszy serwisu. Stempel na mechanizmie - 5 września 1984r.

Przy dostawaniu się do idlera trzeba uważać na 3 malutkie kuleczki. Dwie znajdują się pod blaszką  zabezpieczającą z wierzchu i jedna pod wózkiem z głowicami.

Standardowe działania, czyli czyszczenie, przyklejenie filcowych hamulców, smarowanie środkiem do gumy idlera i rolki, uzupełnienie smaru itd. Uwaga lewy filc hamulca jest większy niż prawy, a to dlatego że lewa oś ciągnąca taśmę jest nieco niżej ? O dziwo po zamontowaniu mechanizmu w magnetofonie wszystko jest w poziomie. Magnetofon wymagał regulacji prędkości odtwarzania oraz w niewielkim stopniu skosu głowicy.

Czyszczenie martwych switchy panelu sterowania i poprawienie zimnych lutów taśmy łączącej płytkę sterowania z płytą główną.

Bez schematu niestety nie rozszyfrowałem co to za element. Są takie 2 szt.

Gra bardzo ładnie, prezentuje się nie gorzej :) Piąteczek uważam za udany w 100% :)

• O.K. (0 pts) 1
  • Super (+1 pts) 1
Link spre comentariu

• G.Moderator
13 godzin temu, Jakub K napisał:

Bez schematu niestety nie rozszyfrowałem co to za element. Są takie 2 szt.

Myślę, że bardzo podobna elektrycznie jest Aiwa AD-R450. Łatwiej o bezpłatną serwisówkę.

Link spre comentariu

• Admin
13 godzin temu, Jakub K napisał:

nie rozszyfrowałem co to za element

Nie widać napisów na nim. Co to za układ obok?

Link spre comentariu

• Moderator cassette

Układ obok to TC4066BP 8431H Japan. A na tej "beczułce" są same cyferki chyba w 4 rzędach po kilka, już go poskręcałem więc na razie nie podejrzę. Ten drugi stoi przy wejściach chinch widać w pierwszym poście.

Link spre comentariu

• Moderator cassette

Jakiś czas temu przeczytałem że smar motocyklowy nadaje się do spowalniania kieszeni. No przecież jestem motocyklistą ?

Smar Motul C2+.  Efekt jest bardzo zadowalający ?

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

• 2 ani mai târziu...

Dla zabawy i chęci porównania z posiadanym 770, nabyłem 350ke. Deck był niesprawny, ale w znośnym stanie zewnętrznym. 

Czekało mnie oczywiście nieprzyjemne czyszczenie z lepkich pozostałości oryginalnego paska. Idler stwardniał i się ślizgał. Brak było paska od licznika.

Deck otrzymał czyszczenie, smarowanie i wymianę elementów gumowych. Teraz funkcjonuje bezproblemowo.

Biorąc pod uwagę, że w środku cokolwiek pusto, można rzec hula wiatr, szczególnie w porównaniu do 770, to 350ka gra całkiem przyzwoicie jak na tani, budżetowy model. Oczywiście, oszczędności widać na każdym kroku, ale 2-silnikowy mechanizm jest oparty o ten z wyższych modeli, także dość solidnie. I łatwo go serwisować, bo dostęp zdecydowanie lepszy niz w 770! ?

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.