Skocz do zawartości

Pierwszy "poważny" magnetofon. Jaki?


MUsher

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek jak człowiek dobrze wychowany przywitam się. Dzień dobry :) Jestem raczej żółtodziobem i wiem tyle co tutaj przeczytam.  Przepraszam jeżeli pisze to w złym dziale.

Przeglądam forum od wczoraj dni i jestem pozytywnie zaskoczony,wiele się dowiedziałem ale jednak zapytam.

Planuję kupić magnetofon. Służyć będzie on zarówno do odtwarzania jak i nagrywania.

Ma on posiadać: licznik czasu rzeczywistego (także w trakcie przewijania taśmy)

                        Wykrywanie przerw miedzy utworami

                        3 głowicie,ręcznie ustawiany bias,przełączanie źródeł dźwięku 

                    Napęd bezpośredni (dosłownie,żadnych pasków!Bo słyszałem że czasem jest napisane Direct Drive a jednak paski są)                                                                                                                                                                                               

 

 

Myślałem o  Akai GX-75 MK 2,ma on jeszcze parę innych funkcji ale poczytałem na tym forum ze gorzej odtwarza oryginalne taśmy i te nagrana na innych magnetofonach. Chciałem zapytać jak bardzo żle je odtwarza? Czy to taki kiepski-przeciętny dźwięk jak na tanich dekach typu  Pionier CT 609R? Czy to bardzo duża różnica? I kolejna sprawa. Czy ten Akai to serio DD czy jednak jakieś pasek tam jest? Chciał bym kupić coś w miarę bezawaryjnego i mieć pewność że chociaż z prędkością taśmy nie będę miał problemów. No właśnie czy DD oznaczy że obrotów w śliniku nigdy nie trzeba regulować? 

 

 

Jestem  otwarty na propozycje.         

                 

                       

                       

                         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    6

  • MUsher

    5

  • mops

    3

  • artekk

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Witamy Cię na naszym forum :)

 

Oj będzie ciężko, szczególnie spełnić wymagania odnośnie "bezpaskowości" magnetofonu.

Chyba jedynymi trzygłowicowymi magnetofonami bez pasków, jakie znam są Revoxy B-215, H-4, B-710 i Studer A-721. To drogie magnetofony, a i tak nie spełniają Twojego warunku posiadania ręcznej kalibracji, wszystkie mają automaty.

 

Magnetofony z napędem szpulek Direct Drive jak np. Sony TC-K666ES czy ASC-2001, 3001 mają pasek między kołami zamachowymi.

Dragon ma pasek do NAACa.

 

Aaa, chyba jest coś, co ma Direct Drive i żadnego paska, rozbudowaną kalibrację - Technics RS-M95, tylko licznik jest zwykły.

 

W magnetofonach z napędem wałka Direct Drive zawsze jakiś pasek się znajdzie, z reguły między kołami, albo do elektrycznego otwierania kieszeni, do hamowania lewej szpulki czy do licznika.

 

Jak widzisz nie będzie łatwo, potrzebny jakiś kompromis :)

 

Andrzej, a JVC DD-9 ma jakiś pasek ? aaaa, i tak lipa, bo kalibracja automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Będzie bardzo ciężko. Z reguły wyższe modele posiadają dwa capstany i w przypadku DD jak napisał Artur jest drugi pasek przekazujący napęd z jednego koła na drugie. Drugi czynnik to linearny licznik przesuwu taśmy (ten prawdziwy a nie jak się czasem spotyka : "stoper").

 

Jeśli znalazłby się jednak model spełniający wszystkie wymagane kryteria to jak przypuszczam będzie to model z najwyższej półki i do tego z "odpowiednią" ceną.

 

W sumie paski mogą być, byle by serwis tych pasków nie był upierdliwy a i cena znośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.