Skocz do zawartości

Kupno odtwarzacza MiniDisc - na co zwracać uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup odtwarzacza Mini Disc. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym formatem. Trochę poczytałem i prawdopodobnie zdecyduję się na Sony MDS-JB940QS, model z lat 2000-2001. Posiada Atrac type R. Cena tego decka to ok. 1000 zł.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu takiego urządzenia? Da się jakoś sprawdzić zużycie lasera (jak z jego dostępnością?)?

Znalazłem też dwie wersje tego decka. Jedna "normalna" a druga z oznaczeniem "UK Special Edition" na froncie. Ktoś wie na czym polega różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Slawek Aiwa

    1

  • dodvarg

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 Dobry model, sam Atrac to szczyt jego możliwości. Tak, laser musi być sprawny, jak sprawdzić ? Najprościej to nagrać całą płytę, czy zapis jest prawidłowy, nie zrywa dźwięku. Co do lasera...są modele do których można jeszcze kupić a są modele gdzie już nie.

Polecam sprawny i z Atrac od wersji 4.5 wzwyż.

Dodam jeszcze, że same decki mają sporo lat, nigdy nie przewidzisz kiedy padnie. Ja posiadam Sony MXD-D3 i mam nówkę laser na zapas, chyba rok temu zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.