Skocz do zawartości

Onkyo TX-SV525R


rembol1992

Rekomendowane odpowiedzi

                    Onkyo TX-SV525R

 

Po dość szybkiej akcji ze zmianą wzmacniacza na amplituner i ograniczonym budżecie wybór padł na Onkyo . Dobra cena , dobre opinie , i parametry które pozwalają pociągnąć moje Altusy 110 też miały duży wpływ na wybór modelu TX-SV525R ale do rzeczy......

 

Sprzęt dotarł do mnie bardzo szybko i bardzo ale to bardzo dobrze zabezpieczony . Po rozpakowaniu postał sobie 4 godziny żeby nabrał temperatury . W tym czasie miałem czas na rozpięcie wszystkiego i odłączenie mojego wysłużonego Technicsa SU-VZ320 . Po podłączeniu oczywiście przyszedł czas na konfigurację i pierwsze odsłuchy ... i tu jednak nastąpiła bardzo pozytywna zmiana w szczególności jeśli korzysta się z Altusów .... Dźwięk stał się o wiele czystszy , bardziej szczegółowy i hmmmm „ucywilizowany” i co najważniejsze trochę jednak ocieplił te moje „Altki” ;)

 

 Co do dalszych zmian , wejście gramofonowe z przetwornikiem na duży plus względem SU-VZ320 mniej jakichś „szumów” i zero

przydźwięków , reszta wejść ok a jest ich dużo co jest kolejnym plusem tego amplitunera i najważniejsze nie ma problemu z podpięciem trzech magnetofonów z pętlami a w sumie nawet czterech ponieważ bez problemu można wykorzystać gniazda video które też mają pętle in / Out  i można je normalnie wybierać w selektorze wyjścia nagrywania.

 

Sekcja radiowa ok , łapie wszystkie stacje bez problemów , RDS działa bez jakichś zacięć , dźwięk również jak najbardziej ok . 
 

Kolejny plus sterowanie z pilota :)

 

To Onkyo ma jeszcze kilka fajnych funkcji z których mam zamiar w przyszłości skorzystać np :

 

 1.Możliwość podpięcia drugiej pary kolumn przednich z funkcją odtwarzania na nich z innego źródła dźwięku ( dla przykładu : kolumny A źródło np tape1 , kolumny B źródło np phono ) . Fajna sprawa bo mam zamiar dokupić jakieś małe monitorki do drugie pokoju i będę mógł z jednego miejsca i jednego amplitunera zaopatrzyć w muzykę dwa pokoje :)

 

 2.Dolby surround i Dolby Pro Logic pierwszej generacji - dzisiaj może już kompletnie nie popularny i zapomniany już powoli format źródła dźwięku przestrzennego wydobywany z sygnału stereo lecz w dobie kryzysu z dźwiękiem quadro mam taki dość może kontrowersyjny pomysł i plan ale .....

Dokupię jeszcze dwie satelitki na tył i głośnik centralny . Już się zaopatrzyłem w odpowiedni program i filtr dolby i mam zamiar spróbować masteringu / mixingu muzyki w formacie stereo lub dolby 5.1 /DTS do formatu właśnie Dolby surround / Pro-Logic i ostatecznie z zapisaniem dźwięku w tym formacie na kasecie magnetofonowej . Pomysł dość kontrowersyjny ale myśle że warto spróbować nawet jeśli efekt byłby taki sobie ;) ( oczywiście dajcie znać co tym myślicie )

 

A tu jeszcze skrócony opis parametrów :

Tuning range: FM, MW

Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)

Surround output: 60W (front), 60W (center), 20W (rear)

Frequency response: 20Hz to 30kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Damping factor: 60

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 100dB (line)

Output: 150mV (line), 1V (Pre out)

Speaker load impedance: 6Ω (minimum)

Video Connections: composite

Dimensions: 455 x 170 x 389mm

Weight: 11.8kg

Finish: black, silver

Accessories: remote control


Wiecej parametrów można znaleść w instrukcjach które dołączam ?

 

I myśle że na teraz to tyle z mojej strony , dołączam oczywiście zdjęcia ( przepraszam za jakość ale robione igryzionym jabłkiem ) i do tego manuala i service manuala . 
 ?

 

 

 

55204F9F-3409-4C1F-B978-E950F308B8B3.jpeg 6519FBCA-D4BE-437C-AF25-15DF1D567B78.jpeg D53ACA52-710D-4D32-9F1C-4D42E319D37F.jpeg CDD7D207-B5BF-4E5F-80A4-B145B616EB56.jpeg DE4EB477-EE45-4A33-B200-BB38E24316EB.jpeg

 

 

 

BD40C985-147F-437B-9850-BDF5C5CCE708.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • rembol1992

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 mam prośbę o poprawę nazwy tematu postu bo się pomyliłem przy nazwie modelu zamiast TX jest TC, a już nie mam możliwości edycji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 10 miesięcy temu...

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.