Sari la conținut

Denon DR-230

MamutDK
 Share

Postări Recomandate

Denon DR-230

DR-230-1.jpg.4029f4cc36dc1d015246ce6aa4c156fc.jpg

Witam.

Denon DR-230 jest nieczęsto spotykanym magnetofonem na naszym rynku. Nabyłem go uszkodzonego od jednego Kolegi z innego Forum.

Trochę danych technicznych z Vintagecassette:

Transport

Auto Stop

Belt Drive (Capsŧan)

Mechanical Tape Loading

Sìngle Capsŧan Transport

Tape

Chrome Tape Capabılity

Normal Tape Capabılity

Connectivity

RCA Input/Output Connectors

2 Mono Microphone Inputs

Headphones

Speed

1⅞ ips - 4.76 cm/s

General

Stereo

Head Configuration

4 Track / 2 Channel

Exterior

Front Loading

Orientation Left

Silver Finish

Display

3-Digıt Mechanical Counter

Digital Peak-Reading Meters

Operation

Full Logic Transport Control

DR-230-3.jpg.eff434d182ef5c59cc2a4a1e7356aed9.jpgDR-230-inside.jpg.f04f229e3c3c745bd06bbcd16a77ea63.jpg

Jest on bardzo solidnie zbudowany. Bardzo ciężki w porównaniu do gabarytów. Posiada niespotykany wyświetlacz poziomu wysterowania na małych diodach. Ciekawie to wygląda.

Brzmienie ma typowe "vintage" - ciepłe o dobrej podstawie basowej i naprawdę niezłych wysokich tonach. Dla miłośników takich starych decków brzmienie na pewno będzie dobre. Konstrukcja nie pozwala wymagać zbyt wiele. Dwie głowice i jeden wałek napędowy, ale sprawują się bardzo dobrze.

Nabyłem go z uszkodzeniami. Pierwszym było to, że palił bezpiecznik główny. Nie posiadam do niego instrukcji serwisowej (jest dostępna tylko w płatnych serwisach), więc zacząłem poszukiwania od zasilacza. Tam znalazłem uszkodzony mostek prostowniczy w gałęzi ujemnej zasilania. Miał zwarcie. Z racji braku części zamiennej, wylutowałem również mostek z części dodatniej i wstawiłem zamiennik ze starego wzmacniacza. Magnetofon ożył. Niestety, nie załączał play. Pomiar napięcia startu i podtrzymania elektromagnesu podnoszącego mostek z głowicami wykazał brak zmian. Winowajcą był tranzystor A1020 w gałęzi zasilania tego magnesu. Wymieniłem też kondensator 47uF/35V obok wyjścia kabli na elektromagnes, bo miał na nóżce ujemnej korozję i niedługo by padł. Działania polepszyły sytuację, ale magnes dalej nie podnosił mostka. Musiałem przesmarować elementy w mechanizmie związane z mostkiem głowic i teraz magnetofon załącza play bez problemu. Na koniec została mi regulacja poziomów odtwarzania, bo były rozregulowane. Służą do tego PR-ki oznaczone "Pb Gain". Teraz już cieszy oko i ucho i pogrywa sobie prawie codziennie.

Nagrywaniem nie zajmowałem się z powodu braku czasu. Jeśli już zabiorę się do tego, opiszę tutaj efekty.

Kilka zdjęć, niestety z telefonu. Po zrobieniu "prawilnych" fotek zamieszczę Denona na Portalu i podam odpowiedni link.

• Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• 3 luni mai târziu...
  • Admin

Po zrobieniu "prawilnych" fotek zamieszczę Denona na Portalu i podam odpowiedni link.

Jak tam "prawilne" fotki? ;) Chętnie bym zobaczył kilka ujęć na fragmenty środka.

Link spre comentariu

Bijąc się w piersi, zapomniałem. Zrobię w najbliższym czasie, czyli w tym tygodniu. Czeka mnie zmatowienie i czyszczenie elementów gumowych w mechanizmie, więc będzie okazja. Skleroza nie boli tylko czasem nogi  :) .

Link spre comentariu

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.