Skocz do zawartości

Pioneer CT-S710


wyzromek

Rekomendowane odpowiedzi

CT-S710.jpg.3390147fd2bf1d49422959bf97c28a7a.jpg

 

Pioneer CT-S710

 

Jakieś... ileś tam lat temu (z 6.. 7?) takiego kupiłem. Wziąłem go wczoraj na warsztat, bo miał problemy z otwieraniem, a przede wszystkim zamykaniem kieszeni, ale o tym dalej.

Parametry... wycięte z instrukcji obsługi (uwaga, czytać te dla CT-S710).

Specification.jpg.7a895c7d78b68eec792343f0f67d74c2.jpg

 

Nie będę specjalnie się rozwodził nad brzmieniem, bo nie bardzo umiem to kwieciście opisywać, a i jest to sprawa subiektywna, zależna często od chwili, nastroju itp.. Ogólnie jednak lubię jak "gra". Analogowo...?. Mam jeszcze CT-737 MKII (czeka na swoją kolej - klawisze wariują i gumka idlera do wymiany, paski wymienione), jest podobnie, tzn. też brzmienie określiłbym jako analogowe (cokolwiek to znaczy i jak to kto odbiera). Mechanizm jest cichutki przy przełączaniu funkcji. Nawet w sypialni nie przeszkadza, bo dźwięk przełączania jest przyjemny dla ucha - ale to już tu wielu, na tym forum, właścicieli Pioneerów z tym mechanizmem wie. Niestety pomysł umieszczenia kieszeni na środku powiązał Pioneer z dziadowskim sposobem mocowania osłony kieszeni. Nie da się jej ściągnąć tak prosto jak w poprzedniej generacji. Do tego osobiście wolę tradycyjne, proste kieszenie. Głowica niestety nie amorficzna (była tylko w najwyższych modelach - tak mi się zdaje), ale na pewno mnie przeżyje. Kilka "rozebranych" zdjęć poniżej. Mechanizm wyciągnąłem (za dużo z tym roboty w tym magnetofonie, niestety) i postawiłem na dwóch blachach, rozdzielających elektronikę, widocznych na pierwszym ze zdjęć. To akurat dobra rzecz, bo można mechanizm podpiąć i działa.

CT-S710_wnetrze.jpg.0af87d0e2536270fe52acbf36dc4155a.jpg CT_S710_mechanizmtyl.jpg.aae7701ad9f39ff83bb8226680053509.jpg CT-S710_mechanizmfront.jpg.2ac372ebada8309a6b41c35524b4beff.jpg CT_S710_mechanizmgory.jpg.b67e20e97953fd1192fd02abbe60fd90.jpg CT_S710_mechanizmbok.jpg.77a374d4199078c256dfa234db7fc6b1.jpg

Jeszcze przed pracami rozbiórkowymi zmierzyłem forumową kasetą testową azymut. Jako takie wskazanie było tylko dla 6,3 kHz.

CT-S710_azymut.jpg.9ca6f74a38d236a5b8f1edf5a343b0c1.jpg

 

Jednakowoż, lubi toto sobie poskakać. Raz lepiej (linia), raz tak jak widać a jeszcze innym razem większe "jajo".

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wymieniłem komplet pasków (kupiłem takowy razem z paskami do drugiego Pioneera i oba zniknęły z pudełka z paskami). Winnym problemów z zamykaniem kieszeni był oczywiście pasek (przecież wymieniony! No tak... zamiennik.) Potraktowałem go wacikiem nasączonym preparatem BOLL i śmiga. Wymieniłem gumkę idlera, choć ta co była wydawała się OK. Wyczyściłem rolki i zmierzyłem Wow and Flutter programem WFGUI. No i nieciekawie, bo krąży pomiędzy 0,06 a 0,08 RMS, czyli daleko od tego co w specyfikacji. Program wskazywał częstotliwość zmierzoną 3157 Hz. Czyżby rolki?

 

  • Super (+1 pts) 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
2 godziny temu, wyzromek napisał:

Wyczyściłem rolki i zmierzyłem Wow and Flutter programem WFGUI. No i nieciekawie, bo krąży pomiędzy 0,06 a 0,08 RMS, czyli daleko od tego co w specyfikacji. Program wskazywał częstotliwość zmierzoną 3157 Hz. 

Pokaż jak możesz screena z pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.