Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Stojaki/regały na płyty winylowe, CD i kasety - nasze propozycje

sherlock
 Share

Recommended Posts

• Admin

Pochwalcie się Koledzy w jaki sposób przechowujecie swoje zbiory płyt. Stwierdziłem, że czas ogarnąć jakoś swoją płytotekę. Dość chomikowania w witrynach za szkłem.

Gdy zacząłem myśleć o półkach na CD to miałem trzy cele:

1. Łatwy dostęp

2. Pojemność (ponad 5K płyt wtedy)

3. Musiały być zamykane (nie chciałem kurzu na płytach zwłaszcza miniLP oraz digipack'ach. Kurz wżera się w tekturowe brzegi i jest ciężki do usuniecie ... po jakimś czasie nieodwracalnie szarzeją.

Szybko do mnie dotarło, że po prostu muszę je zamówić .... lecz szacunkowe koszty były olbrzymie. Jak to zwykle bywa skończyło się na IKEA ;) Zestaw Billy z przeszklonymi drzwiczkami i dodatkowymi półkami .... na jednej półce wchodzi ok 80 szt CD.

Na zdjęciu fragment systemu ...

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Edited by wasar
  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 2

• Admin
15 minut temu, wasar napisał:

Gdy zacząłem myśleć o półkach na CD to miałem trzy cele

Zapomniałem dodać, że mam na myśli płyty winylowe. Poprawię tytuł wątku.

No w tym segmencie, to ja nie mam się czym chwalić. ???

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

• O.K. (0 pts) 1

• Moderator cassette

Coś pisałem tutaj więc nie będę powielał:

I jeszcze coś tutaj:

• Admin

@Jakub K Winyli nie odważyłbym się umieścić w szafce wiszącej ze względu na wagę. No chyba, że pojedyncza komora nie zawierałaby pokaźnej ich ilości. Raczej myślę o czymś stojącym na podłodze i solidnie przymocowanym do ściany (i ew. sufitu). Jest jeszcze taka kwestia : czy płyty mają do mnie być zwrócone bokiem czy frontem. Chyba jednak płyty z widokiem na front są wygodniejsze do przeglądania. Można wtedy pomyśleć o mechanizmie wysuwania podstawy do przodu na jakiś szynach.

• Moderator cassette

Wiszące to raczej tylko kasety i CD

Dla winyli najwygodniej gdyby były frontem ale wtedy kłaniają się duże wysuwane szuflady. Skomplikowana i dużo droższa sprawa jak dla mnie bo chyba sam bym nie wykonał, chociaż...

• Admin
17 godzin temu, wasar napisał:

Kurz wżera się w tekturowe brzegi i jest ciężki do usuniecie ... po jakimś czasie nieodwracalnie szarzeją.

Nie istnieją jakieś foliowe koperty na to?

5 minut temu, sherlock napisał:

Nie istnieją jakieś foliowe koperty na to?

Oczywiście że są, w sumie to temat na następny wątek ;) tylko przy tych ilościach to zaczyna się wariactwo bo musisz ich kupić kilkaset .... najlepsze są japońskie bo klej przy zamknięciu działa idealnie przez długi czas a i folia jest wysokiej jakości (to ważne, bo niskiej jakosci folia klei się do płyt lub wchodzi z nimi w reakcję). Te najbardziej wartościowe, pamiątkowe lub z autografami mam popakowane .... część niestety nie. Niestety boxy, wydania specjalne lub o formatach niewymiarowych nie ma jak zabezpieczyć .... Jednak nawet płyty w zwykłych pudełkach po 30 i więcej latach przepuszczają kurz przez szczeliny .... który matowi brzegi. Wiem, ze może dla wielu to zabrzmieć dziwnie .... ale jest coraz więcej płyt CD, które ciężko zdobyć i są sporo warte ... i warto o nie dbać ;)

• Admin
4 minuty temu, wasar napisał:

niskiej jakosci folia klei się do płyt lub wchodzi z nimi w reakcję

Można używać tzw. "japonki". Papier "japoński" jest bezkwasowy.

3 minuty temu, sherlock napisał:

Można używać tzw. "japonki". Papier "japoński" jest bezkwasowy.

te koperty japońskie są idealnie przezroczyste i bardzo długowieczne .... wydaje mi się, ze to najlepszy wybór do przechowywania CD

• O.K. (0 pts) 1