Skocz do zawartości

Yamaha KX-490


wichura251

Rekomendowane odpowiedzi

yamaha-kx-490.jpg

                                                                           fot.hifiaudiovintage.wordpress.com/

 Yamaha KX-490

 

Witam od tygodnia jestem posiadaczem decka yamaha kx-490 to mój pierwszy magnetofon który sprawia mi przyjemność że słuchania na nim? z poprzednimi musiało być coś nie tak ponieważ grały fatalnie, odechciewało się słuchania? Chciałem zapytać do czego służy kilka przycisków : auto tape tuning, counter memory, bias adjust, intro scan za wszelką pomoc z góry dziękuję. 

 

Dane techniczne:

Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.76 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x reel, 1 x capstan
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, C
Headroom Extension: HX Pro
Frequency Response: 20Hz to 20kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 76dB  (dolby C)
Wow and Flutter: 0.05%
Total Harmonic Distortion: 0.8%
Input: 100mV (line)
Output: 0.57V (line)
Dimensions: 435 126 x 277mm
Weight: 4.5kg
Year: 1996

 

IMG_20200511_182523.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • G.Moderator

auto tape tuning - automatyczna kalibracja ustawień nagrywania (ewenement w przypadku decka dwugłowicowego)

counter memory - pamięć licznika, deck zapamięta wskazanie licznika i może się cofać lub przewijać do przodu do zapamiętanego miejsca. Przydatna funkcja.

bias adjust - jak nie spodoba się autokalibracja a właściwie jej wynik to mozna ręcznie dobrać parametry wartości prądu podkładu. W prawo = wiecej wysokich, w lewo mniej wysokich tonów.

intro scan - jak w przypadku CD, zaprezentuje po kilkanaście sekund z każdego utworu na taśmie. Sprytne.

 

Dlaczego nie zapytałeś o Play trim?

To jest układ uwudatniający wysokie tony w przypadku taśmy nagranej na innym magnetofonie. Taka namiastka kręcenia śrubką od azymutu głowicy, bez kręcenia tą śrubką.

 

Fajny deck. Koledze wyszykowałem podobnego KX-580. To samo tylko ma dolby S. Niezawodny mechanizm Alps-a, dobre głowice i łatwa konserwacja. A i dostępne zamienniki silników za marne grosze.

 

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.