Skocz do zawartości

Kondensatory - Wasz wybór


justified

Rekomendowane odpowiedzi

  • G.Moderator

Mam pytanie do znawców w branży. Co powiecie o jakości kondensatorów Elna z obecnej produkcji? Chodzi mi o te:

ELNA SILMIC II RFS

 

elna.jpg.d6c82422cf60e56fa33e81333ca7e741.jpg

 

Chciałbym zastosować w torze audio w jednym z decków.

Odnośnik do komentarza
  • Admin

Co do wymiany elektrolitów to są rożne podejścia. Jedni wymieniają dosłownie wszystkie (spotykamy się z tym najczęściej w serwisie bardzo starego sprzętu vintage). Drudzy wymieniają niesprawne. Jest spora grupa wymieniających dla polepszenia brzmienia. Te Elny ze zdjęcia są dobre ale są też i jeszcze lepsze ich serie. Ciągle oczywiście mam na myśli kondensatory do toru. Czy będzie lepiej? Zależy co "wyskoczy" z układu. Żeby nie było "zamienił stryjek siekierkę na kijek" ;) 

I pozostają dwie kwestie:

- pojemności, małe pojemności ja wolałbym zamienić elektrolity na foliowe

- większe pojemności, jeśli usuwasz jakiś slaby kondensator to zysk powinien być

 

No i najważniejsza rzecz: czy chcesz zachować oryginalne brzmienie czy chcesz i godzisz się ze zmianą dźwięku. To taki wybór: muzealnik czy zadowolony posiadacz. Ciężki wybór, przynajmniej dla mnie.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza

Od zwykłego elektrolita lepszy będzie zawsze bipolarny. Można je również złożyć z 2 takich samych elektrolitów, ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę czy jest na to miejsce.

Polecam dokumenty do poczytania.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  • +1 2
Odnośnik do komentarza

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.