Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Czyżby koniec radiowej Trójki?

Jakub K

Recommended Posts

• Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• sherlock

10

• ke_raj

4

• ArturP

3

• rembol1992

3

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Admin

Bo to już nie ta sama "Trójka" co kiedyś a znowu "Trujka" (swego czasu było takie określenie na tę stację).

• G.Moderator

LPP3 słuchałem prawie od początku, dokładnie od wakacji 1982 r. (miałem 10 lat), aż do końca szkoły średniej. Potem bywało różnie. Ale głosu i sposobu, w jaki prowadził to Marek Niedźwiecki, nie zapomnę nigdy. Pierwsze źródło dobrej muzyki, jakie miałem, potem doszły "Wieczory płytowe" w PR2...

Radia nie słucham od ponad dwudziestu lat, a od marca 2014, media, a szczególnie polskie, stały się dla mnie tak wstrętne i niestrawne, że sytuacja w nich mnie ni grzeje, ni ziębi. Nie słucham, nie oglądam.

Tak nawiasem mówiąc, to chyba większy "szum" był wtedy, gdy pani Anna została "nieprzedłużona", a w ślad za nią...

Edited by Precel_Makowy
  • Admin
8 minut temu, Precel_Makowy napisał:

Radia nie słucham od ponad dwudziestu lat,

W ostatnich latach muzyka prezentowana w rozgłośniach radiowych jest niestrawna.

Nie, nie. Chodziło mi o treści emitowane paszczowo przez panów redaktorów i prezenterów. W połączeniu z wizją... Ohyda.

• Admin
2 minuty temu, Precel_Makowy napisał:

Chodziło mi o treści emitowane paszczowo przez panów redaktorów i prezenterów.

Jeżeli ktoś mówi o muzyce i artystach to słucham. Jeżeli zaczyna się polityka i spektakl typu "gadające głowy" to odpuszczam czym prędzej. Informacja o wydarzeniu - OK, ale już komentarzom mówię NIE. Mam własne zdanie.

• G.Moderator

Był problem z Maanam'em, jest problem z Kazikiem, tylko lata i sytuacja geopolityczna jakoś mi tu nie pasuje... >:(

• G.Moderator

O tym nie wiedziałem.

Koniec szkoły średniej i opuszczenie domu rodzinnego odcięło mnie od systematycznego słuchania tych audycji. Zresztą był to okres, kiedy wreszcie można było nabyć lub zgrać na kasetę wiele nieosiągalnych wcześniej dla zwykłego śmiertelnika w Polsce tytułów, szczególnie w stolicy. 

• Admin

Mnie za bardzo nie interesuje kto i co tam komu zrobił. Mnie bardziej smuci fakt, że zaczyna znikać źródło dobrej muzyki. A teraz jak czytam rożne komentarze w sieci to mamy dorabianie ideologii do tego wszystkiego. Żeby jeszcze było o co kruszyć kopie - piosenka Kazika jest po prostu denna. Warstwa tekstowa jeszcze ujdzie. Ale linia melodyczna ... te umpa umpa. To nie dla mnie.

W żadnym razie nie idealizuję tfurczości Ks, jednak te umpump jest zamierzonym zabiegiem o którym nie zamierzam pisać tu elaboratu. Wystarczy posłuchać razem muzyki z tekstem.

Nic złośliwego nie mam na myśli, jeśli tak to będzie odbierane przez forumowiczów. Jak zechcesz to usuniesz moje wpisy, bo może są zbyt potyliczne, sorry.

• Admin
1 minutę temu, ArturP napisał:

jednak te umpump jest zamierzonym zabiegiem o którym nie zamierzam pisać tu elaboratu.

A kto wie co tam Kazikowi w głowie siedzi? :) 

1 minutę temu, ArturP napisał:

Nic złośliwego nie mam na myśli, jeśli tak to będzie odbierane przez forumowiczów.

Rozumiem. Młodzi mogą nawet nie odczytać aluzji do "jedynej partii". Starsi takie skojarzenie mają na 100%. Uważam, że możemy rozmawiać o sytuacji PR3 w kontekście staczania się po równi pochyłej stacji zasłużonej dla polskiej muzyki bez poruszania wątków politycznych. Ta stacja tworzyła u nas historię (muzyczną). 

Trudno pominąć wątek polityczny gdyż on kreuje ogólny obraz mediów zależnych od państwowej kasy. Ludzie mierni ale wierni nie są zdolni do utrzymania a cóż dopiero rozwijania jakości, w tym przypadku zasłużonej stacji radiowej. Z drugiej strony jakość prezentowanej treści, w tym muzycznej zależy od stanu intelektualnego społeczeństwa, oczekiwań odbiorcy. Wartościowa muzyka była systematycznie okrajana i spychana do mniej atrakcyjnego czasu antenowego. Ja akurat listy PR3 nie słuchałem ostatnio specjalnie; miała dla mnie wartość sentymentalną, co innego wieczorne programy cykliczne: MiniMax, Trzy Kwadranse Jazzu itd. Trafiały się perełki po północy prowadzone przez ambitne młode pokolenie. Nawet zdarzało się nagrać na kasetę koncert ze studia A.Osieckiej. Teraz obawiam się, że i to zniknie wraz z falą odejść najwartościowszych ludzi z PR3.

Ale paradoksalnie cała ta sytuacja może przyczynić się do powstania nowej, niezależnej od decydentów inicjatywy, która jak Trójkowy wentyl w latach 80-tych zacznie kształtować naszą świadomość?

• Admin
1 minutę temu, Mizyn napisał:

Z drugiej strony jakość prezentowanej treści, w tym muzycznej zależy od stanu intelektualnego społeczeństwa, oczekiwań odbiorcy.

Jak to kiedyś odpowiedział chyba jeden z prezesów TV zapytany o niski poziom emitowanych programów. Mniej więcej chodziło o to, że programy mają taki poziom jakiego oczekuje społeczeństwo, czyli reasumując : "robimy głupie programy dla głupich ludzi". Nie łudźmy się: stacje komercyjne będą puszczać chłam po to by przyciągnąć tłuszczę, której rozrywka niskich lotów zapewni mile spędzony czas a wyemitowane w tym czasie reklamy zapewni dochody dla stacji.

• 1 month later...

No i stało się. Mamy Nowy Świat. Oczywiście tylko w Sieci. Słucham, jest ok.

Powoli następuje to czego się obawiałem: eter kurczy się dramatycznie w naszym kraju. Jak tak dalej pójdzie nasze piękne tunery będą służyć za podstawkę pod decki :).
Szkoda, mam taki piękny ST-G90...

• G.Moderator

Kiedyś tuner był ważniejszy, niż magnetofon, szczególnie w polskich realiach. Potem wzajemnie się uzupełniały. Dalej przyszła era CD, a później internet. Tylko winyl zawsze miał swoją pozycję w tych zawiłych losach audio - raz lepszą, raz gorszą, ale zawsze nie do zastąpienia...

Słucham właśnie. Jest przyjemna uspokajająca muzyka. Jakość przyzwoita. Ja też się wychowałem na LPP3 i to co się teraz dzieje w Trójce to jest jakieś nieporozumienie albo po prostu decyzje głupich ludzi. W każdym razie już na dobre jest pewnie po tym radiu.

Tak reasumując to i tak od dawna były popłuczyny po tym co kiedyś i polityczny bełkot przeplatany durną reklamą. "Trujka" I tyle.

Ktoś chciał to radio zniszczyć i jak zwykle w takich sprawach udało mu się.

• Admin
59 minut temu, Deckfan audioholik napisał:

Tak reasumując to i tak od dawna były popłuczyny po tym co kiedyś i polityczny bełkot przeplatany durną reklamą. "Trujka" I tyle.

Ktoś chciał to radio zniszczyć i jak zwykle w takich sprawach udało mu się.

Ogólnie radio w PL spadło na psy.

• 6 months later...
  • 4 months later...

A no ... ale tak mocnego upadku w mediach "publicznych" nie było od lat ..... lub nawet od kiedykolwiek ...

Edited by rembol1992
  • Admin

Teraz wybór mimo wszystko jest niesamowity. Zwłaszcza w internecie. Zasięg stacji internetowych? Praktycznie nieograniczony a jedynie limitowany dostępem do sieci.

W dobie abonamentów telefonicznych z Internetem praktycznie w standardzie i innych usług z Internetem ,  hot spotów , stref wifi , to limitem za niedługo zostanie tylko człowiek ....