Skocz do zawartości

Pioneer CT-S730


sk-victor

Rekomendowane odpowiedzi

Pioneer CT-S730

630.jpeg

 

 

 

Type: 3-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x capstan, 1 x reel, 1 x assist

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C

Headroom Extension: HX Pro

Frequency Response: 15Hz to 25kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 79dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.023%

Total Harmonic Distortion: 0.6%

Input: 100mV (line)

Output: 0.5V (line)

Dimensions: 420 x 140 x 381mm

Weight: 7.1kg

Year: 1994

Jeden z ostatnich wielkich Pioneerów. Jeszcze wielka i masywna obudowa, jeszcze większa niż w CT-959. Mechanizm Reference Master w pochylonej pozycji. Trafił do mnie z paskami do wymiany. Na szczęście paski tylko luźne - nie rozpuściły się. Serwis to czysta przyjemność. Wymieniłem wszystkie paski i idler. W CT-959 mechanizm ten pracował ultra cicho jak wszystkie RM. W CT-S730 jest niesłyszalny. Myślałem, że ten deck to już będzie oszczędnościowa maszynka. Pozytywne zaskoczenie.

 

DSCN6856.JPG.9d0e4c8a64d08fbccdc480f1316bdcba.JPG 20200526_163402.jpg.7225a980e3509bc50d978f3c7facb98a.jpg    20200526_163358.jpg

 

Jeszcze nie spotkałem się z tak precyzyjnym mechanizmem, mimo że wiele Pioneerów z tym mechanizmem miałem. Regulacja skosu nie była potrzebna, po prostu książkowa. Tak precyzyjnej krzywej Lissajous jeszcze nie widziałam. Sygnał na mojej kasecie testowej Teac jest sekwencyjnie zapisany 10kHz i 315Hz. Więc na oscyloskopie widać dwa sygnały naprzemiennie. Krzywa dla 10kHz stabilna jak skała, mechanika wzorcowa. Prędkości przesuwu również nie regulowałem - perfekcyjna !!!. Poziomy odczytu mierzone na układzie Dolby kasetą forumową również rozjechane po kilkanaście mV. Poezja.

 

 

  • O.K. (0 pts) 1
  • Super (+1 pts) 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Licznik w końcu jest czasu rzeczywistego czy tzw."stoper"? :) Jak patrzę na dużą płytkę z elektroniką to nie jest to co można zobaczyć w starszych modelach. Zasilacz nie jest jakoś specjalnie rozbudowany i sam elementy to nie jest "full wypas" chociaż źle nie jest. Może za dużo oczekiwałbym od tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.