Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Konstrukcje DIY na bazie Tonsila

Jakub K
 Share

Recommended Posts

• Moderator cassette

Macie na sumieniu jakieś konstrukcje na bazie przetworników Tonsila?
Ostatnio chodziło mi po głowie zrobienie Bolero 300 ale to konstrukcja bardzo trudna do wykonania, dość kosztowna a dodatkowo 4 Ohm.

Może ktoś robił jakieś klony innych firm?

• Moderator cassette

Chodzi za mną żeby coś samemu zgrzebać, trochę już tych regeneracji przerobiłem i pomyślałem żeby może zrobić coś innego, mało popularnego, niedostępnego, kultowego ....

Ale warunek żeby fajnie grało :)

• Admin

Temat jakości i powtarzalności współczesnych produktów Tonsilu o temat-rzeka. Kup dwa identyczne głośniki w dostępie powiedzmy 2-3 miesięcy. Ciekawe czy będą identycznie zbudowane :) 

Z tą jakością współczesnych głośników Tonsil, to trochę prawdy jest. Jest niemałe prawdopodobieństwo, że nowe głośniki będą się różnić od starej produkcji. Ja generalnie fanem tej marki nie jestem, bo ich produkty nie są dla mnie czymś szczególnie specjalnym, raczej to kwestia sentymentu i chęci wspierania krajowych producentów. W ofercie głośników niskotonowych, czy nisko-średniotonowych można wybrać kilka ciekawych modeli, ale średniotonowe i wysokotonowe, to niestety marny wybór, mocno przestarzałych głośników, które nawet swoja cena już nie są wstanie specjalnie konkurować.

Raczej zachęcałbym do skopiowania jakiegoś przyzwoitego projektu, który jest dokładnie opisany i zbudowany przez osobę, która zna się na robocie. Jeśli sam nie jesteś w stanie zrobić pomiarów i zaprojektować zwrotnicy, to niestety nie masz innego wyboru. Na forum Diyaudio znajdziesz kilka starszych projektów na głośnikach Tonsila.

• Moderator cassette
8 godzin temu, mv8 napisał:

Raczej zachęcałbym do skopiowania jakiegoś przyzwoitego projektu, który jest dokładnie opisany i zbudowany przez osobę, która zna się na robocie

Właśnie o czymś takim myślałem. 

Może znasz jakiś projekt który warto byłoby powtórzyć samemu? Raczej skłaniałbym się do zestawu podłogowego pod wzmacniacz do ok 60W.

• O.K. (0 pts) 1

• Admin
W dniu 27.05.2020 o 21:08, Jakub K napisał:

Może ktoś robił jakieś klony innych firm?

A może jednak coś nowego? Mój przedmówca ma b.duże doświadczenie w tej materii.

Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.