Skocz do zawartości

Odczucia odnośnie brzmienia lamp w zależności od producenta etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poskładałem w końcu wzmacniacz lampowy (z czasem postaram się opisać to w oddzielnym wątku bo nadal jest w fazie odsłuchów)

 

Postanowiłem założyć temat aby można było znaleźć tutaj jakieś konkrety odnośnie brzmienia lamp różnych producentów, bo mam ochotę popróbować czegoś innego niż JJ i NOS-RFT.

JJ - EL84

RFT - ECC85

 

Na temat ww. lamp powiem tyle że wydają się brzmieć dość jasno, a basy potrafią zejść przyjemnie nisko kiedy zajdzie taka potrzeba - ogólnie bardzo poprawnie, coś jak dobry tranzystor.

Wybaczcie ale nie potrafię pisać poematów jak co niektórzy na temat brzmienia sprzętu audio (zazdroszczę), więc na razie na tym poprzestanę :)

Wiem że duże znaczenie ma konstrukcja wzmacniacza, zastosowane elementy etc. dla tego jestem ciekaw opinii od kogoś kto trochę eksperymentował z podmiankami.

Edytowane przez czeci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Z ECC85 będzie problem z podażą. Nie pamiętam ale chyba u nas nie było za dużego wyboru jeśli chodzi o producenta. Ta lampa była robiona pod zastosowania w.cz. i nie jest łatwo okiełznać ją przy m.cz. 

Inna kwestia to porównywanie. Sporo ludzi podmienia lampy na egzemplarze innego producenta nie sprawdzając punktów pracy a te bywają różne. Trzeba dobrać właściwe punkty pracy dla każdej z lamp i wtedy słuchać czy są jakieś różnice czy też nie. To może zaoszczędzić nam sporo pieniędzy bo stare NOS'y z lat sześćdziesiątych bywają horrendalnie drogie :) 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam EL 84, ale steruje nimi ECC 83, ale zamiast EL84 mam wstawione rosyjskie zamienniki (

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

) i graja bardzo naturalnie :) byly dobrane w idealna para i nawet seria produkcyjna jest idealna ta sama :)

 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.