Jump to content

Odczucia odnośnie brzmienia lamp w zależności od producenta etc.


czeci
 Share

Recommended Posts

Ostatnio poskładałem w końcu wzmacniacz lampowy (z czasem postaram się opisać to w oddzielnym wątku bo nadal jest w fazie odsłuchów)

 

Postanowiłem założyć temat aby można było znaleźć tutaj jakieś konkrety odnośnie brzmienia lamp różnych producentów, bo mam ochotę popróbować czegoś innego niż JJ i NOS-RFT.

JJ - EL84

RFT - ECC85

 

Na temat ww. lamp powiem tyle że wydają się brzmieć dość jasno, a basy potrafią zejść przyjemnie nisko kiedy zajdzie taka potrzeba - ogólnie bardzo poprawnie, coś jak dobry tranzystor.

Wybaczcie ale nie potrafię pisać poematów jak co niektórzy na temat brzmienia sprzętu audio (zazdroszczę), więc na razie na tym poprzestanę :)

Wiem że duże znaczenie ma konstrukcja wzmacniacza, zastosowane elementy etc. dla tego jestem ciekaw opinii od kogoś kto trochę eksperymentował z podmiankami.

Edited by czeci
Link to comment
Share on other sites

  • Admin

Z ECC85 będzie problem z podażą. Nie pamiętam ale chyba u nas nie było za dużego wyboru jeśli chodzi o producenta. Ta lampa była robiona pod zastosowania w.cz. i nie jest łatwo okiełznać ją przy m.cz. 

Inna kwestia to porównywanie. Sporo ludzi podmienia lampy na egzemplarze innego producenta nie sprawdzając punktów pracy a te bywają różne. Trzeba dobrać właściwe punkty pracy dla każdej z lamp i wtedy słuchać czy są jakieś różnice czy też nie. To może zaoszczędzić nam sporo pieniędzy bo stare NOS'y z lat sześćdziesiątych bywają horrendalnie drogie :) 

  • O.K. (0 pts) 1
Link to comment
Share on other sites

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.