Skocz do zawartości

Zakupy elementów w Chinach


sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin

Jakie są Wasze doświadczenia przy kupnie komponentów na zagranicznych portalach aukcyjnych? Ja na jedną płytkę elektroniczną kupiona u chińskiego sprzedawcy czekałem ze 2 albo 3 miesiące. List z zawartością wysłany był z Kambodży @@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    5

  • Jakub K

    4

  • ke_raj

    2

  • Slawek Aiwa

    2

  • Moderator

Jeśli chodzi o Chiny to lubię czasem sobie coś zamówić ale biorę pod uwagę że 2 miesiące czekania jak nic. Czasem jest szybciej a czasem nawet dłużej. Mój rekord szybkości to 10 dni a wysyłka z Chin. Chyba zależne to jest m.in. od tego jak utrafi się w transport. Jak kupowałem coś co groziło VATem to starałem się zamawiać z takich aukcji gdzie wysyłka była z Europy, wtedy nie ma VATu. Są grupy na FB które specjalizują się w wyszukiwaniu promocji i korzystnych metod wysyłkowych żeby nie zapłacić VATu. Trenowałem już różne rzeczy i moje doświadczenie jest takie że im droższą rzecz zamawiałem tym szybciej docierała do mnie. Zdarzyło mi się że 2 przesyłki nie dotarły, ale zwroty wpłaty działają na Ali perfekcyjnie. Tydzień czasu i zwrot murowany. Z tym że 2 miesiące + tydzień czekania w plecy :) Zdarzyło mi się też że dostałem przesyłkę z Chin której nie zamawiałem i tu śmieszna rzecz bo nie ma możliwości ustalenia do kogo miała trafić ponieważ czasem przesyłki idą bezpośrednio z Chin a czasem za pośrednictwem polskich lub zagranicznych firm pośredniczących. Jest z tym niezły galimatjas i nie doszedłem nigdy o co w tym chodzi i kto za to płaci, bo przesyłki są bezpłatne. Ostatnio dostałem za pośrednictwem SinoTrans ale żadnego adresu nadawcy czy pośrednika nie ma ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.