Skocz do zawartości

Logitech Harmony Hub


rembol1992

Rekomendowane odpowiedzi

                                                                                                                          Logitech Harmony Hub

1676940386_Yonomi-LogitechHarmonyHubSide.thumb.jpg.dff7a199cf8c0506328633cda94aa614.jpg

Logitech Harmony Hub - pilot a zarazem centrum sterowania pokojem lub mieszkaniem . Zakupiłem to cudo ze względu na to że wkurzała mnie ilość pilotów w salonie , na dodatek niestety nie mogłem dostać pilota do mojego ampli tunera Onkyo i moich dwóch decków Technicsa co było kolejnym powodem wybrania jakiegoś uniwersalnego rozwiązania . A więc poszedłem tropem kolegów z forum i zacząłem szukać jakiegoś pilota od Logitecha i trafiłem na aukcję z takim o to urządzeniem jak Harmony Hub . Urządzenie jest sterowane ze smartfona (Android\iOS) za pomocą aplikacji Harmony . Urządzenie posiada Wi-fi , bluetooth , i podczerwień oczywiście (więc sterowanie zaprogramowanym urządzeniem może się odbywać za pomocą tych 3 technologii ) .

Po odpaleniu urządzenia musiałem je oczywiście zresetować bo kupiłem używkę , i tu mały zonk bo chciałem skonfigurować Hub przez aplikację na iOS i niestety tu pojawił się problem bo konfigurator przez aplikację cały czas "wołał" o pilot aby móc skopiować ustawienia ale na szczęście można Hub skonfigurować poprzez komputer \ laptop po złączu USB . Udało mi się skonfigurować praktycznie wszystkie urządzenia w pokoju (Smart TV Philipsa , dekoder UPC , Playstation 4 ,Ampli tuner , i decki Technicsa , laptop ) i to bez najmniejszego problemu :) 

Po konfiguracji postawiłem sobie to cudo na tylnym głośniku przy kanapie żeby Hub mógł objąć wszystkie urządzenia rozrzucone po całej ścianie ;) I wszystko działa genialnie , tym bardziej że bez problemu będąc nawet w łazience mogę sobie przewijać utwory na kasetach :D oczywiście sterując wszystkim z telefonu :D Jeszcze jest jedna opcja która mi się bardzo podoba w tym urządzeniu to programowanie akcji związanych ze sprzętem które możemy aktywować np wchodząc do mieszkania (o ile oczywiście WiFi już załapie )  .Akcje oczywiście konfigurujemy wedle własnych upodobań i nazw. Ja zaprogramowałem dwie jak na razie TV i Muzyka . Jesli chodzi o TV to jednym kliknięciem włącza mi się ampli tuner na odpowiednim źródle , do tego startuje tv na odpowiednim źródle i dekoder UPC (i oczywiście jednym kliknięciem te trzy sprzęta gasną ) . Opcja Muzyka to włączenie się ampli tunera na źródle tape i włączenie się mojej "nad przewijarki" z włączeniem się taśmy . 

Hub jeszcze posiada możliwość sterowania innymi urządzeniami , jak klimatyzacja , rolety , żarówki no jest tego multum .

 

Generalnie polecam urządzenie bo nie zły z niego kombajn , a jak ktoś lubi licytację to czasami można trafić za fajne pieniądze takiego Huba .

Niestety ale żadnych materiałów w formie PDF-u nie udało mi się odnaleźć , więc wrzucę tylko linki (niestety w Englishu bo znalezienie materiałów o Hubie na stronie Logitecha po Polsku to jakiś koszmar ) i parę zdjęć ode mnie .

https://www.logitech.com/en-us/products/harmony/harmony-hub.915-000238.html

https://support.myharmony.com/en-us/hub

    

 

IMG_1062.JPEG IMG_1063.JPEG IMG_1064.JPEG IMG_1065.JPEG

 

IMG_1066.JPEG IMG_1067.JPEG IMG_1068.JPEG

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    3

  • rembol1992

    3

Popularne dni

  • Admin

Interesujące urządzenie, nie powiem. 

26 minut temu, rembol1992 napisał:

Urządzenie jest sterowane ze smartfona (Android\iOS) za pomocą aplikacji Harmony

A czy można utworzyć klawisze na ekranie smartfonu , np. na kolejnej jego stronie aby sterować funkcjami jakiegoś decka? Mógłbyś wrzucić zrzuty ekranu z tej aplikacji byśmy mogli zobaczyć jak wygląda sterowanie w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 tak to wygląda w wypadku Iphone'a 7 . Z poziomu aplikacji można wejść sobie na każde urządzenie osobno . Widżetu na ekran główny telefonu niestety u mnie nie ma , nie wiem w tej chwili jak sprawa wygląda w wypadku Androida bo nie mam w tej chwili akurat telefonu z Andkiem pod ręką , ale jak będę miał to oczywiście zweryfikuję jak to wygląda .

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.