Skocz do zawartości

Sony WM-EX552


staszek66

Rekomendowane odpowiedzi

Sony WM-EX552

 

No to teraz mój najnowszy nabytek z bazaru ze starociami za 5 zł :) .

Miał sklejona taśmą klapkę kieszeni i oczywiście nie działający z powodu strego paska napędowego. Był to ostatni dzwonek aby go wymienic, bo pomału zaczął się przekształcać w klejący glut.

Po wymianie walkman zaczął pracować. Wymagał dobrania paru śrubek skrecajacych obudowę i wyprofilowania kieszeni kasety, ponieważ od intensywnego otwierania nieco się zdeformowała. Jak widać nosi wyrażne ślady użytkowania, ale .... gra prawidłowo. Głowica w b.db stanie, autorevers działa, wybór funkcji też.

Słychać , że ma kopa na tym mega basie i konturze , aż moim zdaniem chyba za mocno dudni, chociaz to może być też wina kasety - zwykła nagrywana komercyjnie z przebojami lat 80 tych.

Basy dużo mocniejsze niż np. w moim inny walkman'ie Sony WM-EX382, gdzie pomimo korektora i mega basu, aż tyle basów nie wydobyłem z niego.

Egzemplarz mocno użytkowany, ale ja mam satysfakcję, że go uratowałem przed zagładą i mam model tzw. cassette size , częściowo aluminiowy.

 

Walkman sony 006.jpg

 

Walkman sony 007.jpgWalkman sony 002.jpg  Walkman sony 009.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zajrzałem ( po naprawie ;) ) do serwisówki i pasmo 20 Hz - 18 000 Hz robi wrażenie. Funkcje mega bas oraz groove a takze SL SKIP dopełnia jego możliwości.

Jak dobrze wyczytałem to trzeba ponagrywac 4 sek przerwy pomiędzy utworami i mozna do 3 utworów w przód wyszukiwać albo jakiś jeden odtwarzać non stop. No prawie jak w CD :) .

W sumie taki mały wysoki model chyba ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.