Skocz do zawartości

Zakup - wzmacniacz stereo ok. 3000 zł, nowy, raczej bez DAC.


pajtON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum,
Szukam wzmacniacza stereo za ok. 3000 zł. Tylko NOWY. Raczej bez DAC.


Który wydaje się najciekawszą ofertą? Szukam wzmacniacza bez efekciarstwa, takiego który z odpowiednimi kolumnami da czysty przekaz, naturalne brzmienie, bez koloryzowania. Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli. Chodzi o wzmacniacz półprzewodnikowy, a nie "lampę".

 

Będzie zasilał monitory (kolumny podstawkowe) - jeszcze nie wiem jakie. Metraż kilkanaście m.kw.
Rodzaj muzyki: od chilloutu, przez jazz i muzykę instrumentalną po POP.


Wybór jest ogromny: CYRUS ONE, CAMBRIDGE CXA60, Pioneer A-50DA, Rotel A11 Tribute, Rotel A12, Denon DRA-800H, Yamaha A-S701, Audiolab 6000A, Advance Acoustic z DAC X-i75 i sporo innych, które mogłem pominąć bo albo ich nie znam, albo nie pamiętam modelu :)

 

Co wydaje się najbardziej optymalne, najciekawsze z nich i spełni najlepiej moje oczekiwania?


Dziękuję!
pajtON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ke_raj

    1

  • wyrzyk

    1

  • pajtON

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj Kolego na Forum!

Ciekawe pytanie, ale jak zwykle w tego typu subiektywnych kwestiach, trudno o jednoznaczne wskazanie. Nie podejmuję się dyskusji w temacie, bo to nie moje "rewiry". Ale myślę, że znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci merytorycznie w wyborze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

Hejka, ja posiadam CXA 80 i powiem tak ... każdy wzmacniacz który podałeś zagra inaczej z różnymi kolumnami. Na tak postawione Twoje pytanie nie da się odpowiedzieć. CXA 60 raczej już nie kupisz nowego bo jakiś rok temu wszedł CXA 61 ... w którym zrezygnowano z pokręteł odpowiadających za podkręcenie basu, balansu i wysokich tonów ... Na podstawie odsłuchu CXA 80 (mój) i 60 (szwagra) jak dla mnie na moich kolumnach (szwagier ma identyczne kolumny) jest optymalnie nie koloryzuje nie dodaje od siebie jest "nudno". Jak płyta nagrana kiepsko to to słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.