Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD Onkyo z lat 90 jest wart uwagi?


sub.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza CD z serii DX. Planuję postawić go razem z Integrą TA-2870, więc chciałbym żeby "stylistycznie" razem to pasowało.

Najlepiej byłoby celować dalej w Integrę 6850, czy 6870, ale ze względu na problemy z trudno dostępnym laserem, który często ulegał awarii podczas transportu, ciężko jest dostać dobry egzemplarz za rozsądne pieniądze.

 

Dotychczas myślałem nad modelami z serii DX-69XX ze względu na łatwo dostępny laser, ale nie miałem okazji jeszcze ich nigdzie usłyszeć. Czy ktoś z Was może miał już ten model?

Wypatrzyłem jeszcze modele DX-7051 / DX-7510 / DX-730, które wyglądają na bliźniacze, ale nie udało znaleźć mi się żadnego porówania między nimi oraz informacji, czy są lepsze niż np. DX-6930.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Godzinę temu, sub. napisał:

ale ze względu na problemy z trudno dostępnym laserem, który często ulegał awarii podczas transportu

Witaj na Forum! :)

 

Co do pytania - wskazanej treści nie rozumiem. Co się dzieje z tymi laserami podczas transportu? 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2 godziny temu, ke_raj napisał:

Witaj na Forum!

Cześć! ?

 

2 godziny temu, ke_raj napisał:

Co się dzieje z tymi laserami podczas transportu?

 

Przytoczę cytat z forum, który objaśnia temat. Ten post dotyczy akurat odtwarzacza DX-6770, ale z tego co się orientuję (proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę) w DX-6850 też jest zastosowany laser SPU-3011. Podczas gdy gorsze odtwarzacze, np. z serii DX-69XX mają bardziej dostępny KSS-210A. ?

 

 

W dniu 24.06.2019 o 21:50, audiotone napisał:

Pierwsze to że laser już dawno mógł być martwy. Ale bardziej przychodzi mi do głowy to że sama głowica lasera nie była zabezpieczona na okres transportu. A wiemy dobrze że jest tam laser w potocznym tzw. "polu magnetycznym". Który wymaga zabezpieczenia na wypadek transportu. Jak tego nie zrobimy bardzo często ulega uszkodzeniu. To jest najprawdopodobniej uszkodzenie tego CD.

 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.