Skocz do zawartości

Onkyo DX-7511


PawelMitsu

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_5535.JPG.c7066a0e4261988911b18b687433f46b.JPG

 

Nic specjalnego pod kątem dźwiękowym, ale dobra baza na tuning (bardzo dużo miejsca w środku). Kupiłem bo potrzebowałem taniego transportu z tanim i dostępnym laserem. Dodatkowo każdy Onkyo z końcówki lat 90 robił na mnie wielkie wrażenie pod kątem wyglądu. Jak dla mnie ponadczasowy design, srebrny jeszcze ładniejszy, bo z bursztynowym wyświetlaczem i czarnymi napisami. Wg mnie gdyby sprzedawano je dzisiaj w sklepach nikt by nie zwrócił uwagi, że to ponad 20 letni design.

 

Specyfikacja:

DAC: SM5872CN, 1 bit, 8 x oversampling

CD Mechanism: KSM-213CGN

Frequency response: 5Hz to 20kHz

Dynamic range: 96dB

Signal to Noise Ratio: 100dB

Channel separation: 90dB

Total harmonic distortion: 0.004%

Line output: 2V

Dimensions: 435 x 121 x 310mm

Weight: 4.7kg

Finish: black, silver

Accessories: remote control

Year: 1997-1999

 

Odtwarzacz czyta wszystkie płyty z jakimi miałem problemy w innych cedekach lecz mam wątpliwość co do płynności działania mechanizmu. Na ten moment raz na jakiś czas przy wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu tacki obcierają o siebie zębatki odpowiedzialne (tak mi się przynajmniej wydaje) za ruch lasera po ośce. Widać, że jeden z trybów ma inną barwę więc wygląda na to, że ktoś go już wymieniał. Niestety poprzez luzy następuje obcieranie zamiast płynnego ruchu. Nie mam takiego doświadczenia więc zastanawiam się czy ogólne dźwięki jakie wydaje mechanizm i laser podczas pracy oraz postoju są standardowe czy jednak coś jest nie tak.

 

Jeżeli macie jakieś porady, sugestie to śmiało piszcie.

 

IMG_5503.JPG IMG_5517.JPG IMG_5515.JPG IMG_5516.JPG

 

IMG_5518.JPG IMG_5519.JPG IMG_5520.JPG IMG_5521.JPG

 

 

IMG_5523.JPG IMG_5524.JPG IMG_5525.JPG IMG_5530.JPG

 

 

IMG_5532.JPG IMG_5533.JPG IMG_5539.JPG

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

To terkotanie przy wysuwaniu jest zastanawiające. Raczej nie powinno tak być. Kolorem jednego z kół odpowiedzialnego za przesuw głowicy nie przejmowałbym się tak bardzo. Trochę inny materiał i po 20 latach ma prawo zmienić kolor. Możesz prowadnice przesmarować rzadkim olejem silikonowym uprzednio je czyszcząc. To pomoże w zlikwidowaniu okazjonalnych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

W dniu 6.02.2021 o 11:39, sherlock napisał:

Możesz prowadnice przesmarować rzadkim olejem silikonowym uprzednio je czyszcząc. To pomoże w zlikwidowaniu okazjonalnych oporów.

mówisz o prowadnicy tacki, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.