Skocz do zawartości

Teufel Concept C 200 SW


Dekalog

Rekomendowane odpowiedzi

Teufel CC 200 SW aktywny subwoofer 2.1. Siedzę nad nim od kilku dni i poddaję się. Spalone były tranzystory mocy i bezpieczniki w ich obwodzie zasilania. Tranzystory to Toschiba C5198 i A1941. Wymieniłem tranzystory i bezpieczniki. Po podłączeniu wymienione tranzystory bardzo się grzeją i jest składowa stała na wyjściu do głośnika niskotonowego. Obwody sterowania, zasilania i wzmacniacz satelitów sprawne. Uszkodzenie dotyczy tylko części wzmacniacza mocy. Sprawdziłem wszystkie elementy. Część elementów wylutowałem i sprawdziłem osobno. Wszystkie rezystancja zgodne z kodem kolorów i w granicach tolerancji. Półprzewodniki sprawdzam miernikiem i są sprawne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to tranzystory sterujące, które pod napięciem nie pracują poprawnie. Oznaczenia tranzystorów to A1220A, C2690A, H649A i H669A. Wymienić wszystkie?

IMG_4311.JPG IMG_4263.JPG IMG_4313.JPG IMG_4312.JPG IMG_4314.JPGIMG_4309.JPG 

 

IMG_4310.JPG 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
4 godziny temu, Dekalog napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to tranzystory sterujące, które pod napięciem nie pracują poprawnie. Oznaczenia tranzystorów to A1220A, C2690A, H649A i H669A. Wymienić wszystkie?

Szkoda, że nie ma schematu tej końcówki. Jak masz nowe sterujące to można wymienić. Czy to pomoże to trudno wyrokować :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety firma Teufel nie udostępnia schematów ☹️. Kolega dzwonił do ich działu serwisowego i pisał pismo. Niestety mają wyłączność na naprawy i przyjmują sprzęt tylko w swoim serwisie. Jednak przy starszym sprzęcie odpowiadają, że naprawa jest niemożliwa. Układ wzmacniacza jest typowy z rozbudowanym sterowaniem. Wiele konstrukcji wzmacniaczy pracuje w oparciu o takie rozwiązanie. Tutaj jakieś przykładowe znalezione w necie.

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.