Skocz do zawartości

martingo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • martingo

    2

  • sherlock

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś źle mi się wkleiły zdjęcia, zamiast w szeregu to w kolumnie. Magnetofon bardzo ciekawy jak dla mnie, nietuzinkowo zbudowany mechanizm wraz z elektroniką odtwarzająco-nagrywającą. Dołączone płytki do mechanizmu. Niestety ten egzemplarz nie działa uszkodzony procesor sterowania pokazany na zdjęciu. Jeśli ktoś wie gdzie mogę taki dostać to byłbym wdzięczny za namiary. Magnetofon jak dla mnie pod względem wyglądu bardzo ładny kolorowy czyli kwintesencja lat 80-tych, no i ten mechanizm bardzo mi się podoba.  Nie miałem okazji go nawet posłuchać ale bliźniaczy model DW-11 udało mi się uruchomić i troszkę posłuchać.  Nie wiem czy najwyższy model w danym roku z reversiaków ale ma na obu kieszeniach nagrywanie, programowanie i jeden poważny minus wyświetlacz tylko z jednym kanałem albo z uśrednioną wartością z dwóch kanałów, chyba zabrakło już miejsca bo te mechanizmy sporo zajmują. Czy jeszcze takie mechanizmy znajdowały się u innych producentów nie wiem , nie widziałem pierwszy raz je ujrzałem w sansui. Poniżej dane techniczne ściągnięte z sieci oczywiście:

 

Type: auto reverse, double compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8, 9.5 cm/s

Heads: 2 x record/playback, 2 x erase

Motor: 2 x reel, 2 x capstan

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C

Frequency Response: 20Hz to 18kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 73dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.05%

Input: 70mV (line), 0.5mV (mic)

Dimensions: 430 x 111 x 304mm

Weight: 6.2kg

Finish: black or silver

Year: 1984

Edytowane przez martingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Jak zobaczyłem dwie kieszenie umieszczone tuż obok siebie to pomyślałem, że pewnie "bida-mechanizmy" z jednym silnikiem dla obu kieszeni a tu proszę jaka niespodzianka: każdy ma swoje dwa własne :) 

Z procesorem nie będzie łatwo i raczej zdobycie jakiegoś zniszczonego "trupka" ze sprawnym procesorem. Szkoda, że kopiarka niedziałająca bo mimo wszystko ciekawy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.