Skocz do zawartości

Odnawianie powłok lakierniczych i galwanicznych


sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin

Sporo poświęciliśmy na forum uwagi w kwestiach wyposażenia w sprzęt pomiarowy. Ogólnie rzecz biorąc sprzęt do diagnostyki elektroniki. Jednakże trafia do nas on w różnym, często opłakanym stanie technicznym. Dlatego też powstaniu tego wątku przyświeca idea dzielenia się metodyką napraw części mechanicznych. Rozpocznę wskazaniem rodzaju lakierów, których używam do renowacji obudów. Na poniższym zdjęciu mamy lakiery firmy BAUFIX, do kupienia w sieci dyskontu o nazwie zaczynającej się na L. Od lewej mamy kolory; biały, srebrnoszary, antracyt i czarny. Pierwszy od prawej widzimy lakier akrylowy bezbarwny półmat jedwabisty. Lakiery kolorowe są błyszczące.

lakiery.jpg.ad83505b899c4cb3dcc69ccdeeeaf00b.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
  • Admin

Podstawa to oczyszczona i odtłuszczona powierzchnia. Najlepiej równa, bez jakichkolwiek nierówności, paprochów. Powierzchnie płaskie muszą leżeć poziomo (by nie spływało nam nic). Farbę nanoszę krótkimi seriami". Po każdym strzale przecieram dysze czystą szmatką lub po prostu papierem toaletowym. Nie nanoszę za jednym zamachem dużych ilości lakieru. Wolę nakładać mniejsze ilości i cienkimi warstwami. Po kilku razach i tak tworzy się grubsza powłoka składająca się z kilku cieńszych warstw. Przy okazji jest bardziej wytrzymała mechanicznie (podobną metodologię stosują w fabryce Rolls-Royce'a, ale tam to extremum tej techniki).

Lakier nakładam bez podgrzewania gdy chcę uzyskać gładką fakturę. Dla uzyskania efektu "kropelkowego" można element malowany podgrzać i na taki natryskiwać lakier.

On 7.09.2017 at 8:36 PM, nano said:

mam mieszane uczucia bez profesjonalnej suszarni

Do odważnych świat należy. Puszka w garść i trenuj.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jakoś tak to wygląda. Fota z lampą to i pewnie nie oddaje rzeczywistego wyglądu. W realu wyszło ładnie. Przynajmniej ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.