Skocz do zawartości

Panasonic RQ SX 33


Raul

Rekomendowane odpowiedzi

02.jpg 01.jpg

 

Przedstawiam wam Panasonic RQ SX 33. Jak widać nie jest duży, model z topowej serii SX (wcześniejszej, z mechanizmem z serii S) ale na pewno nie z najlepszych. Dziękowo bardzo fajny, moim zdaniem lepszy od wielu nietopowych modeli Sony.

Fajnie rozwiązane chowanie kasety, starałem się to pokazać ma zdjeciu. Po otwarciu część drzwiczek zachodzi na dół co ułatwia włożenie kasety.

 

Wady: Nawet zwykła wymiana paska oznacza wylutowywanie płyty, silniczki w nich mimo serwisu miewają problem z ciągnięciem taśmy (na posiadanych przeze mnie kasetach zdarza się to mniej więcej przy 10%), rolki są malutkie i muszą być w bardzo dobrym stanie, żeby działały prawidłowo.

 

Polecam osobom które znają jakiegoś dobre serwisanta, inaczej nie wiem czy warto.

20210814_220916.jpg 20210814_220927.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 rok później...

Przepięknie i solidnie wykonane, brak odczucia plastikowego fajansu. Jeśli chodzi o naprawę to niema takiej tragedii wylutowanie płyty to 2 minuty wystarczy zwyczajny odsysacz. Jeśli chodzi o serię RQ-SX nawet powiem więcej są to urządzenia wdzięczne do naprawy bo transport w 90% modeli tej serii jest identyczny poza oczywiście kosmetycznymi zmianami np: typ obsługiwanego silnika czy budowa samej płyty. Dzięki temu łatwo kupić dawce na części. Instrukcje serwisowe w większości dostępne. Tylko naprawiać i można dalej się nimi zachwycać :). Baterie, rolki dociskowe, element cierny sprzęgła, dostępne do zakupu. Wiadomo że wymiana wszystkich tych elementów oraz czyszczenie i porządne smarowanie to zabieg niezbędny aby uzyskać niewielki wow & flutter. 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.